| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak udostępnić ukryty folder w sieci wybranym osobom?

Jak udostępnić ukryty folder w sieci wybranym osobom?

Foldery udostępnione w sieci są powszechnie widoczne. Na szczęście istnieje sposób na to, aby dostęp do tych folderów odpowiednio skonfigurować i zdecydować, które osoby mogą z niego korzystać i na jakich zasadach. Ponadto istnieje pewna sztuczka, która ukryje udostępniony folder a dostęp do niego otrzymają osoby, które będą znały jego nazwę. Jak to zrobić?

Na samym początku tworzymy folder, który chcemy ukryć w sieci, aby inni użytkownicy nie wiedzieli o jego istnieniu. Pamiętajmy, aby do nazwy folderu dodać na końcu symbol dolara $. Następnie klikamy prawym przyciskiem na utworzonym folderze i wybieramy z menu kontekstowego opcję Właściwości. Kolejno klikamy na zakładkę Udostępnianie a następnie na przycisk Udostępnij. Z listy wybieramy Wszyscy a następnie klikamy na przycisk Dodaj.

W kolumnie Poziom uprawnień wybieramy Odczyt/zapis. Są to uprawnienia dla wszystkich użytkowników sieci związane z udostępnianym folderem. Następnie klikamy na przycisk Udostępnij a potem na przycisk Gotowe i Zamknij.

Zobacz również: Komputer/Foto - Przydatne skróty

Po tych czynnościach folder został udostępniony w sieci, ale nie jest widoczny. Aby ktoś mógł się do niego dostać, musi znać jego nazwę. Nazwę zaś możemy podać tylko wybranym użytkownikom. Użytkownik, który będzie znał nazwę takiego folderu, przechodzi kolejno do folderu Sieć, wybiera nazwę komputera i klika na pasek adresu. Na końcu adresu należy dopisać znak \ a następnie nazwę ukrytego folderu razem z symbolem dolara $. Takim sposobem utworzyliśmy ukryty folder, do którego mają dostęp wszyscy, którzy znają jego nazwę. 

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK