| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak korzystać z automatycznego wypełniania komórek w programie Excel?

Jak korzystać z automatycznego wypełniania komórek w programie Excel?

Jeśli ktoś regularnie korzysta z arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel z pewnością nie raz musiał wypełniać komórki tę samą lub podobną zawartością. Bywa to bardzo uciążliwe chyba, że zna się pewne sztuczki. Jedną z nich jest możliwość automatycznego wypełniania komórki danymi na podstawie treści w sąsiednich komórkach. Jak działa ta funkcja i jak z niej korzystać?

Jeśli chcemy skorzystać z funkcji automatycznego wypełniania, musimy zaznaczyć komórkę lub ciąg komórek zawierający dane wyjściowe. Następnie klikamy mały kwadrat w prawym dolnym narożniku zaznaczonej komórki (jest to tak zwany uchwyt wypełnienia), a następnie przeciągamy mysz zaznaczając puste komórki w pionie lub w poziomie. Konkretniej, zaznaczamy te komórki, które mają zostać wypełnione automatycznie serią danych. Dane wstawiane automatycznie przez arkusz kalkulacyjny zależą od rodzaju treści komórek wyjściowych. Jeśli zawiera łańcuch tekstowy, zostanie on skopiowany. Jeżeli zawiera liczby, Excel wstawi kontynuację serii danych, z zachowaniem odpowiedniego odstępu między liczbami. Jeśli zaś komórki wyjściowe zawierają nazwy dni tygodnia lub miesięcy, w kolejnych komórkach zostaną wstawione nazwy następujących po sobie dni tygodnia lub miesięcy.

Zobacz również: Komputer-Foto - Przechowywanie zdjęć

Jeśli chcemy uzyskać większą kontrolę nad tym, co wstawia Excel, po zaznaczeniu komórek wyjściowych, uchwyt wypełnienia klikamy nie lewym, lecz prawym przyciskiem myszy. Gdy przeciągniesz ją, zaznaczając komórki docelowe, na ekranie pojawi się praktyczne menu podręczne, w którym będziemy mogli wybrać, czy Excel ma tylko duplikować treść komórek wyjściowych, czy wypełnić puste komórki kontynuacją serii danych.

Zobacz również: Internet - Antywirus

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kwiatkowska-Cylke

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK