| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak sprawdzić wydajność dysków twardych?

Jak sprawdzić wydajność dysków twardych?

Niekiedy ręczne wpisywanie poleceń w systemie Windows jest niezbędne, jeśli chcemy dostać się do ukrytych i zaawansowanych funkcji. Jedną z takich funkcji, jest możliwość porównania wydajności zainstalowanych w komputerze dysków twardych. Poznajmy polecenie Winsat.

Aby wywołać konsolę tekstową w systemie Windows XP, naciskamy klawisze Windows i R. Ta sama kombinacja klawiszy zadziała również w Windowsie Vista i 7, jednak w tych systemach można to zrobić bezpośrednio w polu wyszukiwania, które pojawi się po kliknięciu przycisku Windows (Start). Jeśli te operacje nie przynoszą skutku, konieczne jest uruchomienie konsoli tekstowej z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, logujemy się w systemie na koncie administratora lub klikamy na menu Start (Windows XP) lub przycisk Windows (Vista i Windows 7), następnie otwieramy menu Wszystkie programy | Akcesoria. Następnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie wskazanie polecenia Uruchom jako administrator.

Zobacz również: Internet - Konsument

Jeśli komputer jest wyposażony w więcej niż jeden twardy dysk, system należy najlepiej zainstalować na najszybszym z nich. Jak sprawdzić, który ma największą wydajność? Program narzędziowy Winsat pomoże nam ustalić, który dysk jest najbardziej wydajny, a więc najlepiej nadaje się do tego celu. Aby to sprawdzić, przywołujemy konsolę tekstową z uprawnieniami administratora, a następnie wpisujemy na przykład następujące polecenie:

winsat disk -seq -write -drive c

Zamiast litery c na końcu polecenia możemy umieścić literę dysku, który chcemy poddać testom. W powyższym przykładzie ustalimy prędkość zapisu danych na dysku c:. 

Zobacz również: Komputer-Foto - Przechowywanie zdjęć

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK