| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak sprawdzić wydajność dysków twardych?

Jak sprawdzić wydajność dysków twardych?

Niekiedy ręczne wpisywanie poleceń w systemie Windows jest niezbędne, jeśli chcemy dostać się do ukrytych i zaawansowanych funkcji. Jedną z takich funkcji, jest możliwość porównania wydajności zainstalowanych w komputerze dysków twardych. Poznajmy polecenie Winsat.

Aby wywołać konsolę tekstową w systemie Windows XP, naciskamy klawisze Windows i R. Ta sama kombinacja klawiszy zadziała również w Windowsie Vista i 7, jednak w tych systemach można to zrobić bezpośrednio w polu wyszukiwania, które pojawi się po kliknięciu przycisku Windows (Start). Jeśli te operacje nie przynoszą skutku, konieczne jest uruchomienie konsoli tekstowej z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, logujemy się w systemie na koncie administratora lub klikamy na menu Start (Windows XP) lub przycisk Windows (Vista i Windows 7), następnie otwieramy menu Wszystkie programy | Akcesoria. Następnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie wskazanie polecenia Uruchom jako administrator.

Zobacz również: Internet - Konsument

Jeśli komputer jest wyposażony w więcej niż jeden twardy dysk, system należy najlepiej zainstalować na najszybszym z nich. Jak sprawdzić, który ma największą wydajność? Program narzędziowy Winsat pomoże nam ustalić, który dysk jest najbardziej wydajny, a więc najlepiej nadaje się do tego celu. Aby to sprawdzić, przywołujemy konsolę tekstową z uprawnieniami administratora, a następnie wpisujemy na przykład następujące polecenie:

winsat disk -seq -write -drive c

Zamiast litery c na końcu polecenia możemy umieścić literę dysku, który chcemy poddać testom. W powyższym przykładzie ustalimy prędkość zapisu danych na dysku c:. 

Zobacz również: Komputer-Foto - Przechowywanie zdjęć

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Premiere Design

Architektura Wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK