| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Diody LED pod skórą

Diody LED pod skórą

Naukowcy Uniwersytetu Pensylwanii zbudowali LED-owe tatuaże, które wszczepia się pod skórę, dzięki czemu wyglądają jak prawdziwe dziary które ponadto potrafią wyświetlać różny obraz.

Naukowcy z prywatnego Uniwersytetu w stanie Pensylwania już eksperymentują z tatuażami LED, które wszczepia się pod skórę. Jak dotąd "wytatuować" udało się tylko myszy. Proces jest dość skomplikowany. Te mikroukłady następnie podłączane są do urządzenia kontrolującego wyświetlany obraz, które również można wszczepić pod skórę.

Jak już naukowcy będą w stanie bezpiecznie umieścić te układy pod ludzką skórą, zastosowanie dla takich tatuaży LED może być rozmaite. Dla przykładu, wszczepiać je można cukrzykom, do ciągłego monitorowania i wyświetlania poziomu cukru. Można również zastosować w nieco bardziej prymitywny sposób, na jaki wpadła firma Philips. Elektroniczny tatuaż może służyć według nich do wyświetlania poziomu podniecenia.

Źródło: PC World


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Przyszło

Specjalista z dziedziny rachunkowości budżetowej. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracował w jednym z głównych urzędów centralnych w departamencie nadzoru i kontroli. Czynny zawodowo główny księgowy w państwowej jednostce budżetowej. Wykładowca akademicki i doświadczony trener szkoleń z zakresu tematyki szeroko rozumianych finansów publicznych i rachunkowości budżetowej. Ponadto realizuje projekty szkoleniowe i doradcze w sferze przedsiębiorstw w zakresie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przeprowadza zleconą kontrolę jednostek sektora finansów publicznych w zakresie prawidłowości ich funkcjonowania pod względem wprowadzonych procedur kontroli zarządczej, polityki rachunkowości, a także prawidłowego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor artykułów w prasie branżowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK