REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Acer Aspire One – 10 cali na pokładzie

Łukasz Plewa
Acer Aspire One – 10 cali na pokładzie
Acer Aspire One – 10 cali na pokładzie

REKLAMA

REKLAMA

Acer Aspire One z 10-calowym ekranem. Nowy odświeżony netbook, jeden z pierwszych na rynku narobił w swoim czasie wiele szumu. Pora na jego następce.

REKLAMA

Nowy Aspire ONE waży zaledwie 1,198 kg, ma wymiary 260 x 184 x 31 mm, i będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej i czerwonej.
W stosunku do poprzednika wersja 10-calowa doczekała się kilku istotnych usprawnień, jak lepszego touchpada, nowego czytnika kart w miejscu poprzednio zamontowanego slotu rozszerzenia pamięci. Popracowano również nad estetyką dodając detale ze szczotkowanego aluminium w okolicach klawiatury.

REKLAMA

Nowy netbook Acera wyposażono w ten sam procesor Intel Atom taktowany zegarem 1,6 GHz, chipset Intel 945GSE ze zintegrowanym kontrolerem grafiki (GMA950), 1 GB pamięci operacyjnej, zintegrowaną kartę graficzną oraz dysk twardy o pojemności 160 GB. Tym samym Acer zrezygnował z pamięci NAND. Dodatkowo komputer wyposażono w Bluetooth 2.0, kartę bezprzewodowej komunikacji 802.11n, opcjonalnie zaś może być zamontowany wewnętrzny modem 3G. Oczywiście nie zabrakło mikrofonu i kamery internetowej o rozdzielczości 1,3 megapiksela.

Netbook posiada jeden slot na kartę pamięci RAM, która maksymalnie może mieć pojemność 2 GB.

Obsługa

Na pierwszy rzut oka klawiatura jest tych samych rozmiarów co w poprzednim modelu, co zapewnia względnie komfortową pracę. Klawisze mają niezły skok, a co ważne rozmieszczenie kursorów jest sensowne i wygodne. Touchpad, który budził kontrowersje został przebudowany – w nowym modelu przyciski przeniesiono na dół. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, zgodne z przyzwyczajeniami użytkowników. Powiększony został przycisk zasilania, pojawił się również przycisk bluetooth.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dziesięciocalowy wyświetlacz sprawia się nad wyraz dobrze – jest jasny i kontrastowy. Zdjęcia i filmy prezentują się dobrze, zaś tekst jest wyraźny i czytelny nawet przy jasności ustawionej na 50%. Nie ma efektów smużenia nawet w trakcie wyświetlania szybko zmieniających się ujęć. Kolory się nieco „rozjeżdżają” przy większym kącie widzenia.

Zobacz także: Wybieramy netbooka

Wydajność

Netbooki ze swej natury nie są demonami prędkości jednak, producenci dokładają starań, aby podstawowe aplikacje działały sprawnie. W przypadku nowego Acera jest dokładnie tak samo. Producent wyposażył komputer w system Windows XP, oraz kilka użytecznych aplikacji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

REKLAMA

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA