| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak stworzyć skrót klawiszowy do zmiany planu zasilania?

Jak stworzyć skrót klawiszowy do zmiany planu zasilania?

Użytkownicy laptopów doskonale wiedzą, czym jest zmiana planu zasilania, gdyż każdego dnia muszą sobie z nią radzić nawet kilkukrotnie. Zazwyczaj wybieramy "Wysoka wydajność", kiedy laptop jest podłączony do zasilania, albo "Oszczędzanie energii", kiedy pracujemy na zasilaniu bateryjnym w parku lub w podróży. Zamiast klikać myszą na ikonie baterii w prawym dolnym rogu ekranu i wybierać za każdym razem odpowiedni plan, o wiele łatwiej przygotować sobie wcześniej odpowiednie skróty, które będziemy mogli uruchamiać z klawiatury.

Tworzymy skróty do zmiany plany zasilania

Na samym początku klikamy w Start i w odpowiednim polu wpisujemy cmd, a następnie uruchamiamy aplikację z prawami administratora. Następnie wpisujemy polecenie: powercfg –list. Po wpisaniu polecenia wyświetli się lista planów zasilania. Przy każdym planie znajdziemy jego opis oraz ciąg znaków, który go identyfikuje.

Nie zamykając okna cmd.exe na pulpicie w wolnym miejscu klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Nowy -> Skrót. Następnie w polu Wpisz lokalizację elementu wpisujemy: powercfg -setactive [i tutaj ciąg znaków dla odpowiedniego planu]. Następnie podajemy nazwę dla skrótu, np. Plan Zrównoważony i klikamy Zakończ. Na pulpicie pojawi się skrót do naszego planu.

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

Kolejnym krokiem będzie zmiana ikony i przypisanie skrótu klawiszowego. Klikamy na nowym skrócie prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości. Następnie klikamy Zmień ikonę i podajemy następującą ścieżkę dla ikon: C:\Windows\System32\powercpl.dll

Z listy wybieramy odpowiednią ikonę i klikamy OK. Następnie klikamy na polu Klawisz skrótu i wprowadź odpowiednią kombinację klawiszy, np. Ctrl + Alt + Z. Po tych zabiegach mamy przygotowany gotowy skrót, do którego jest też przypisany skrót klawiszowy. Po wciśnięciu kombinacji Ctrl + Alt + Z włączymy wybrany wcześniej plan zasilania. Oczywiście w ten sposób możemy przygotować skróty dla pozostałych planów zasilania.

Zobacz również: Komputer/Foto - Retusz krajobrazu

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK