| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak stworzyć skrót klawiszowy do zmiany planu zasilania?

Jak stworzyć skrót klawiszowy do zmiany planu zasilania?

Użytkownicy laptopów doskonale wiedzą, czym jest zmiana planu zasilania, gdyż każdego dnia muszą sobie z nią radzić nawet kilkukrotnie. Zazwyczaj wybieramy "Wysoka wydajność", kiedy laptop jest podłączony do zasilania, albo "Oszczędzanie energii", kiedy pracujemy na zasilaniu bateryjnym w parku lub w podróży. Zamiast klikać myszą na ikonie baterii w prawym dolnym rogu ekranu i wybierać za każdym razem odpowiedni plan, o wiele łatwiej przygotować sobie wcześniej odpowiednie skróty, które będziemy mogli uruchamiać z klawiatury.

Tworzymy skróty do zmiany plany zasilania

Na samym początku klikamy w Start i w odpowiednim polu wpisujemy cmd, a następnie uruchamiamy aplikację z prawami administratora. Następnie wpisujemy polecenie: powercfg –list. Po wpisaniu polecenia wyświetli się lista planów zasilania. Przy każdym planie znajdziemy jego opis oraz ciąg znaków, który go identyfikuje.

Nie zamykając okna cmd.exe na pulpicie w wolnym miejscu klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Nowy -> Skrót. Następnie w polu Wpisz lokalizację elementu wpisujemy: powercfg -setactive [i tutaj ciąg znaków dla odpowiedniego planu]. Następnie podajemy nazwę dla skrótu, np. Plan Zrównoważony i klikamy Zakończ. Na pulpicie pojawi się skrót do naszego planu.

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

Kolejnym krokiem będzie zmiana ikony i przypisanie skrótu klawiszowego. Klikamy na nowym skrócie prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości. Następnie klikamy Zmień ikonę i podajemy następującą ścieżkę dla ikon: C:\Windows\System32\powercpl.dll

Z listy wybieramy odpowiednią ikonę i klikamy OK. Następnie klikamy na polu Klawisz skrótu i wprowadź odpowiednią kombinację klawiszy, np. Ctrl + Alt + Z. Po tych zabiegach mamy przygotowany gotowy skrót, do którego jest też przypisany skrót klawiszowy. Po wciśnięciu kombinacji Ctrl + Alt + Z włączymy wybrany wcześniej plan zasilania. Oczywiście w ten sposób możemy przygotować skróty dla pozostałych planów zasilania.

Zobacz również: Komputer/Foto - Retusz krajobrazu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Kałła

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK