| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Odzyskiwanie danych z pamięci flash

Odzyskiwanie danych z pamięci flash

Małe, wygodne w użyciu i coraz tańsze - to niepodważalne zalety bardzo popularnych już pamięci flash. Na wykorzystujących powyższą technologię kartach pamięci aparatów cyfrowych, pendrivach czy dyskach SSD przechowywane są coraz istotniejsze dane. Niestety, podobnie jak w przypadku nośników tradycyjnych, ryzyko ich utraty nadal istnieje. 

Inżynierowie odzyskiwania danych stworzyli technologię, która pozwala użytkownikom pamięci flash i dysków SSD odzyskać dane nawet w najtrudniejszych, nierozwiązywalnych dotychczas przypadkach.

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń korzystających z technologii flash, wyraźnie wzrosła także liczba przypadków utraty przechowywanych na nich plików. W porównaniu z rokiem 2006 liczba zleceń odzyskania danych z nośników tworzonych w oparciu o powyższą technologię, kierowanych do laboratoriów firmy Kroll Ontrack w USA i krajach Azji, zwiększyła się o 70%. W Polsce tylko w ciągu roku liczba przypadków utraty danych z nośników flash w okresie wakacyjnym wzrosła o 250%

Pamięci flash to obecnie kluczowa technologia, która w przyszłości pozwoli na tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań dla produktów przeznaczonych dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Rozwiązania te oraz tworzone dla powyższej technologii ulepszenia (większa pojemność, zróżnicowane aplikacje oraz zwiększona wydajność) nie pozwalają jednak uchronić pamięci flash oraz dysków SSD przed utraceniem zapisanych na nich informacji. Należy pamiętać, że urządzenia wykorzystujące opisywaną technologię również narażone są na utratę danych, podobnie jak nośniki tradycyjne, w przypadku których pliki giną w wyniku awarii dysku bądź błędu człowieka – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału firmy Kroll Ontrack.

Najgłośniejszy w Polsce przypadek utraconych cyfrowych zdjęć jest związany z himalaistą Krzysztofem Wielickim, który w 2004 roku stracił dokumentację jednej ze swoich wypraw po tym, jak tragarz siadając uszkodził urządzenie do archiwizowania fotografii cyfrowych, na którym znajdowała się dokumentacja wyprawy.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK