REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2005 roku

Kroll Ontrack

REKLAMA

REKLAMA

Prezentujemy najoryginalniejsze przypadki utraty danych w 2005 roku zanotowane przez specjalistów z laboratorium Kroll Ontrack.

Miejsce 10. Rozwód albo zdjęcia

Mężczyzna porządkując pliki w komputerze usunął galerię wszystkich zdjęć swoich dzieci. Małżeństwo nie zdecydowało się wcześniej na wywołanie zdjęć. Żona dowiedziawszy się o całej sprawie zagroziła rozwodem, jeśli mąż nie odzyska usuniętych fotografii.

REKLAMA

Miejsce 9. Nie próbuj tego w domu

Użytkownik komputera utraciwszy dane postanowił odzyskać je samodzielnie. W tym celu rozłożył na części składowe cały dysk twardy. Poszczególne elementy nośnika, każdy w odrębnym woreczku, trafiły do laboratorium Ontracka z prośbą o powtórne złożenie i odzyskanie danych.

Miejsce 8. Cierpiąca z powodu gliny

Pisarka przemeblowując swoje biuro upuściła na otwarty laptop kilkukilogramowe ozdobne gliniane naczynie. Na komputerze od pięciu lat pisała książkę. Wśród utraconych danych znalazły się też unikatowe skany liczącego 150 lat drzewa genealogicznego jej rodziny.

Miejsce 7. Utracona polska sztuka

W poprzednim rankingu Ontracka najoryginalniejszym przypadkiem utraty danych uznano sprawę zniszczenia przez tragarza zdjęć Krzysztofa Wielickiego z jego wyprawy w Himalaje. Doświadczenie pokazuje, że cenne prace można stracić nawet w bardzo przyjaznych warunkach. Przekonał się o tym znany polski artysta, Ireneusz Betlewicz, który wskutek błędu systemu utracił pisaną książkę oraz ilustracje do niej. Bez pomocy specjalistów Ontracka książka nie ukazałaby się w terminie.

Miejsce 6. Wiercący problem

Specjaliści jednego z laboratoriów Ontracka otrzymali zlecenie odzyskania danych z napędu RAID (połączonych ze sobą kilku dysków twardych). W czasie pracy zorientowali się, że w napędzie brakuje jednego nośnika. Poinformowali o tym firmę zlecającą. Okazało się, że jej informatycy uznając, że odzyskanie danych z tego nośnika jest niemożliwe, wyrzucili dysk do zsypu wcześniej przewiercając go na wylot zgodnie z polityką bezpieczeństwa firmy. Procedury firmy okazały się skuteczne. Dane odzyskano tylko z nienaruszonych wiertłem nośników.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Miejsce 5. Kość niezgody

Pies jednego z klientów Ontracka wziął pamięć przenośną pozostawioną na biurku za zabawkę do gryzienia. Specjaliści odzyskali wszystkie dane, pomimo licznych śladów pogryzień, których sprawcą był rodzinny pupil.

Miejsce 4. Minnesota Twins

Jeden z menedżerów Minnesota Twins, klubu zawodowej ligi futbolu amerykańskiego, uszkodził laptop, w którym znajdowały się statystyki klubowe, włącznie z obserwacjami dotyczącymi potencjalnych transferów i naboru nowych zawodników. Dane udało się odzyskać. Od tej pory personel klubu zobowiązany jest do zgłaszania w Ontrack każdego problemu związanego z brakiem dostępu do danych.

Miejsce 3. Kochanie wypiorę twoje spodnie

Zrozpaczony użytkownik przenośnej pamięci zwrócił się do Ontracka o odzyskanie danych. Dzień wcześniej, przekazując spodnie do prania nie wyciągnął z kieszeni swojej pamięci przenośnej. Żona wybrała tryb z wirowaniem i suszeniem. Wszystkie dane zostały zwrócone klientowi.

Miejsce 2. La Cucaracha

W nadziei na znalezienie bardzo ważnych danych firmowych klient Ontracka postanowił uruchomić nieużywany od 10 lat laptop przetrzymywany w magazynie. Ponieważ urządzenia nie dało się włączyć zlecił ekspertyzę Ontrackowi. Po otwarciu obudowy specjaliści zobaczyli dziesiątki martwych i rozkładających się karaluchów. Po oczyszczeniu komputera dane odzyskano.

Miejsce 1. Odbiło mi się

Mama miesięcznej dziewczynki po nakarmieniu przełożyła przez ramię dziecko, żeby mogło mu się odbić. Dziewczynce odbiło się tak mocno, że cała zawartość posiłku wylądowała na otwartym laptopie mamusi. Urządzenie przestało działać. W ten niefortunny sposób dziewczynka została najmłodszym w historii zwycięzcą corocznego rankingu Ontracka. Gratulujemy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA