| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak tanio ogrzać mieszkanie prądem?

Czy wiesz jak tanio ogrzać mieszkanie prądem?

Ogrzewanie elektryczne jest pod wieloma względami najlepszą formą zapewnienia ciepła w mieszkaniu. Nie trzeba budować kanałów spalinowych i nie istnieje groźba wybuchu jak przy gazie. Bardzo łatwe jest również doprowadzenie energii oraz regulacja temperatury.

Wadą ogrzewania prądem jest dość wysoka cena energii elektrycznej. Jeżeli posiadasz licznik dwutaryfowy możesz zmniejszyć koszty zużytej energii stosując ogrzewanie akumulacyjne. Polega ono na tym, że odpowiednio przystosowany grzejnik rozgrzewa się nocą (kiedy prąd jest tańszy) do wysokiej temperatury, a przez resztę doby oddaje zgromadzone ciepło. Ogrzewanie to możesz zastosować zarówno w nowych jak i w starych budynkach.

W nowym budownictwie możesz zastosować ogrzewacze akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem. Urządzenia te mają sterowaną termoregulatorem dmuchawę, która zasysa ciepłe powietrze, miesza się je w odpowiednich proporcjach z powietrzem chłodnym i tłoczy do pokoju, utrzymując w nim stałą temperaturę. W razie potrzeby termoregulator włącza też dodatkową grzałkę, co pozwala ogrzać pokój nawet, gdy element akumulujący ciepło zbyt szybko wystygnie.

Koszt ogrzewaczy i przebudowy instalacji elektrycznej są znacznie niższe od kosztów, jakie trzeba ponieść przy instalacji ogrzewania centralnego innego typu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK