| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Sposoby na nieprzewidziane sytuacje

Sposoby na nieprzewidziane sytuacje

Czy za 10 lat system edukacji w Polsce będzie wyglądał tak jak teraz? Czy kryzys ekonomiczny skończy się na dobre? Czy biorąc codziennie zestaw witamin będziemy żyli dłużej? Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te pytania, tak jak nie możemy przewidzieć tego co wydarzy się w przyszłości.

W ostatnich latach najpopularniejszym rodzajem ubezpieczeń na życie są ubezpieczenia związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Opłacana składka dzielona jest na dwie części. Pierwsza - przeznaczana na ochronę, a druga - na inwestycje, czyli pomnażanie gromadzonego kapitału na przyszłość. Cześć oszczędnościowa składki lokowana jest do jednego lub kilku funduszy kapitałowych zarządzanych przez zakład ubezpieczeń. W przypadku śmierci ubezpieczonego wypacana jest wyższa z kwot - gwarantowana suma ubezpieczenia lub wartość zgromadzonego kapitału. W przypadku dożycia wypłacany jest zgromadzony kapitał. Kolejną zaletą jest to, że wypłata dla klienta na zakończenie umowy nie jest pomniejszana o 19% podatek Belki.

Czytaj też: Dziurawa droga nie musi uszkodzić domowego budżetu

Uzupełnieniem podstawowych rodzajów ubezpieczeń na życie są ubezpieczenia wypadkowe oraz chorobowe występujące, jako tzw. umowy dodatkowe (np. ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków potocznie zwane NNW). Zapewniają one ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych będących skutkiem wypadku lub choroby i stanowią uzupełnienie ochrony udzielanej w ramach ubezpieczeń podstawowych. Zdarzeniami skutkującymi wypłatą świadczeń mogą być w szczególności: śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku lub wypadku komunikacyjnego, pobyt w szpitalu, czy poważne zachorowanie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Lech

Adwokat, ekspert w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK