| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

GUS pozytywnie ocenia klimat w przetwórstwie przemysłowym

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w lutym jest oceniany pozytywnie, lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ub.r. Wpływają na to głównie bardziej korzystne niż przed miesiącem przewidywania w zakresie portfela zamówień i produkcji. Odpowiednie oceny bieżące są nadal negatywne.

Oceny ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie są w lutym negatywne, podobne do zgłaszanych w styczniu, choć lepsze niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Spadek bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej i pogorszenie sytuacji finansowej są w opinii przedsiębiorców bardziej znaczące niż w styczniu.

Przewidywania dotyczące portfela zamówień są optymistyczne, podczas gdy prognozy produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne od formułowanych przed miesiącem.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest w lutym oceniany negatywnie, choć lepiej niż w styczniu i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Przedsiębiorcy oceniają bieżącą sprzedaż bardziej negatywnie niż w styczniu, natomiast jej prognozy są mniej pesymistyczne od przewidywań sprzed miesiąca.

Zwiększają się trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych. Prognozy w tym zakresie są mniej pesymistyczne niż przed miesiącem. W lutym oceny koniunktury wbadanych grupach przedsiębiorstw usługowych1 są bardzo zróżnicowane.

Najbardziej optymistyczne opinie, bardziej korzystne od sygnalizowanych przed miesiącem i w lutym ubiegłego roku zgłaszają jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oraz informacja i komunikacja.

Najbardziej pesymistycznie oceniają koniunkturę jednostki z sekcji działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi (oceny są gorsze od prezentowanych w lutym ub. roku, choć mniej pesymistyczne niż w styczniu br.,) oraz transport i gospodarka magazynowa(mniej pesymistyczne niż w styczniu bieżącego i w lutym ubiegłego roku).

GUS/IN

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK