| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Szybszy zwrot VAT za materiały budowlane

Szybszy zwrot VAT za materiały budowlane

Terminy zwrotu części VAT na materiały budowlane zostały skrócone z sześciu do czterech miesięcy, ale będą miały zastosowanie do nowych wniosków.

Osoby ponoszące wydatki na materiały budowlane w związku z remontem lub budową domu systemem gospodarczym, które korzystają z możliwości zwrotu części VAT zawartego w cenie zakupionych materiałów, będą szybciej odzyskiwać pieniądze.

Senat przyjął wczoraj nowelizację ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, która ma na celu skrócenie dwóch terminów: na wydanie decyzji określającej kwotę zwrotu i na wypłatę kwoty zwrotu, gdy jest on dokonywany bez wydania decyzji. Oba terminy zostały skrócone z sześciu do czterech miesięcy.

Pierwotnie projekt opracowany przez Komisję Przyjazne Państwo zakładał skrócenie terminów do 60 dni. Tak radykalnej zmianie sprzeciwiało się MF.

Więcej: VAT na materiały budowlane: inwestor szybciej odzyska pieniądze

Zobacz także: VAT.wieszjak.pl 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK