| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd chce nawiązać współpracę z brazylijskim sektorem rolniczym

Rząd chce nawiązać współpracę z brazylijskim sektorem rolniczym

Podsekretarz stanu Marian Zalewski spotkał się z gubernatorem stanu Goiás Alcides Rodrigues Filho. Celem spotkania było omówienie możliwości współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Brazylia zainteresowana jest importem nawozów sztucznych z Polski, a także turbin i maszyn rolniczych. Strona brazylijska była również zainteresowana pozycją polskich artykułów rolno-spożywczych na rynku europejskim.

Minister Marian Zalewski podkreślił wysoką jakość polskich produktów, wynikającą z konieczności dostosowania produkcji do standardów UE oraz z faktu konkurowania na otwartym, wymagającym rynku europejskim.

Podsekretarz stanu wyraził również nadzieję na jak najszybsze zakończenie procedur weterynaryjnych, które umożliwiłyby eksport polskich produktów pochodzenia zwierzęcego na rynek brazylijski, tym bardziej, że saldo handlowe jest wysoce ujemne po stronie polskiej. Podkreślił, że Polska szczyci się znaczącą produkcją o wysokiej jakości w sektorze mięsnym, mlecznym, zbożowym i owocowo-warzywnym.

Ponadto podsekretarz stanu Marian Zalewski odniósł się do możliwości nawiązania współpracy w zakresie nauk rolniczych, szczególnie w zakresie nawozów sztucznych, roślin zbożowych i biotechnologii przemysłu rolno-spożywczego.

Podczas spotkania omówiono również możliwości współpracy w zakresie biopaliw – strona brazylijska zachęcała do udziału polskich przedsiębiorców w budowie gorzelni i cukrowni w Brazylii, produkujących na potrzeby sektora biopaliwowego.

MRiRW/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK