| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Odbudowa gospodarek światowych największym wyzwaniem UE

Odbudowa gospodarek światowych największym wyzwaniem UE

Konieczność walki z kryzysem i stworzenie modelu ekonomicznego pozwalającego na skuteczną odbudowę gospodarek państwowych - to najważniejsze wyzwania stojące przed Unią Europejską w 2010 roku.

Tak uznali paneliści, biorący udział w debacie na temat szans i wyzwań Unii Europejskiej w 2010 roku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Europejskie UW oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Patronat nad debatami sprawuje Komisja Europejska w Polsce.

W dyskusji uczestniczyło trzech znanych ekspertów w dziedzinie stosunków międzynarodowych: Dr. Jan Borkowski, pełniący funkcję wiceministra spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska, prof. dr hab. Roman Kuźniar, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, były szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz doradca obecnego ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, oraz dr Marek Cichocki, specjalista w dziedzinie integracji europejskiej, dyrektor programowy Centrum Europejskiego w Natolinie i społeczny doradca Prezydenta RP.

Paneliści jako główne wyzwania Unii Europejskiej w 2010 roku określili konieczność walki z kryzysem i stworzenia modelu ekonomicznego pozwalającego na skuteczną odbudowę gospodarek państwowych.

Za istotne określili również wypracowanie współpracy między państwem pełniącym prezydencję a nowymi liderami Unii – Hermanem van Rompuyem i Catherine Ashton, a także określenie mapy drogi do UE dla Turcji, Ukrainy i państw Partnerstwa Wschodniego, które w obliczu polskiego przywództwa w Unii w 2011 roku powinno stać się priorytetowym działaniem w polityce zagranicznej.

Poważnym problemem zasygnalizowanym przez debatujących mogą się okazać wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii i dojście do władzy konserwatystów, którzy mogą stać się hamulcowymi dalszych działań integracyjnych. Uczestnicy Forum Europejskiego postawili również duży znak zapytania przy polityce unijnej związanej z Irakiem i Afganistanem.

KE/IN

Zobacz także: Finanse.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »