| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowy system płatności środków europejskich w BGK

Nowy system płatności środków europejskich w BGK

Dla obsługi systemu przepływu środków europejskich i krajowego współfinansowania BGK stworzył portal komunikacyjny BGK - ZLECENIA, przeznaczony dla 214 instytucji upoważnionych przez Ministerstwo Finansów i właściwych ministrów do składania zleceń płatności ze środków europejskich oraz krajowego współfinansowania.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) informuje, że dotychczas zarejestrowanych zostało blisko 2 tys. jego użytkowników. Portal umożliwia wprowadzanie zleceń płatności w formie elektronicznej, a także bieżące informowanie instytucji o statusie zlecenia. Elektroniczna forma składania zleceń płatności przyspiesza otrzymywanie środków przez beneficjentów.

Wypłacanie środków następuje zgodnie z opracowanym przez Ministerstwo Finansów terminarzem. System nie wymaga od beneficjentów otwierania w BGK rachunku bankowego, ani dostarczania żadnych dokumentów. Bank kontaktuje się wyłącznie z instytucją wskazaną przez MF lub właściwych ministrów.

W pierwszym okresie składania zleceń trwającym od 4 do 10 stycznia br. w banku złożono pięć zleceń płatności na ogólną kwotę 75 tys. zł (w ramach umowy z MEN). W drugim okresie składania zleceń trwającym od 11 do 14 stycznia złożono w banku jedno zlecenie płatności na kwotę 2 tys. zł.

Płatności środków europejskich BGK dokonuje na rzecz beneficjentów z rachunku bankowego Ministra Finansów. W pierwszym okresie składania wniosków - od 4 do 10 stycznia 2010 roku do banku wpłynęło 132 zleceń płatności od pięciu zleceniodawców na łączną kwotę 10,6 mln zł.
W tym okresie do portalu komunikacyjnego BGK-ZLECENIA zalogowało się łącznie ponad 300 użytkowników. W drugim okresie składania zleceń trwającym od 11 do 14 stycznia br. złożono w banku 122 zlecenia płatności na ogólną kwotę 15,5 mln zł.

BGK/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK