| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska chce rozwijać współpracę gospodarczą z Hiszpanią

Polska chce rozwijać współpracę gospodarczą z Hiszpanią

- Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki otwiera nowe perspektywy dla realizacji dużych i interesujących projektów. Chcemy je wykonywać wspólnie z jednym z naszych najważniejszych partnerów gospodarczych, jakim niewątpliwie jest Hiszpania – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą 15 stycznia br. w Warszawie.

Resort podaje, że rzedstawiciele polskiego i hiszpańskiego biznesu poruszyli wiele kwestii istotnych dla wzajemnej kooperacji, począwszy od sektora usług turystycznych, skończywszy na rozwoju nowoczesnych technologii. Inwestorzy hiszpańscy wyrazili swoje szczególne zainteresowanie energią odnawialną. Na współpracę w tej dziedzinie liczy również strona polska, deklarując wsparcie m.in. w formie projektów rządowych.

- Inwestycje w odnawialne źródła energii, zwłaszcza w technologię wiatrową, to jeden z naszych priorytetów - zauważył wicepremier Waldemar Pawlak.
Stefan Assanowicz, prezes Izby Polsko-Hiszpańskiej podkreślił znaczenie dużej aktywności firm hiszpańskich na polskim rynku. Przypomniał także o realizowanych przez izbę projektach wspierających dwustronną współpracę handlową i inwestycyjną.

Hiszpania zajmuje 12 miejsce wśród handlowych Polski. Od wstąpienia Polski do UE obroty między tymi krajami wzrosły o ponad 60 proc. i osiągnęły w 2008 roku prawie 6 mld euro.

Dominującymi towarami w polskim eksporcie do Hiszpanii pozostają nadal wyroby przemysłu samochodowego, komponenty, silniki samochodowe, elektronika oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

Z kolei głównymi towarami importowanymi do polski są pojazdy, samoloty, maszyny i urządzenia mechaniczne, sprzęt elektryczny, produkty pochodzenia roślinnego, metale nieszlachetne i produkty przemysłu chemicznego.

MG/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »