| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Są wymagania dla cyfrowych odbiorników TV

Są wymagania dla cyfrowych odbiorników TV

24 grudnia 2009 roku opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw (Dz. U. Nr 221; poz. 1742) rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 7 stycznia 2010 roku. Resort zaznacza, że spełnienie wymagań określonych w rozporządzeniu ma zagwarantować, że urządzenia konsumenckie w prawidłowy sposób odbiorą programy nadawane w ramach cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych.

Do najistotniejszych rozstrzygnięć zawartych w tym dokumencie należy zaliczyć:

- Określenie standardu DVB-T jako obowiązującego dla naziemnych emisji cyfrowych;
- Wskazanie mechanizmów kompresja sygnału wizji zgodnych z zaleceniem H.264/AVC;
- Przesądzenie o obsłudze formatów: standardowej (SDTV) i wysokiej (HDTV) rozdzielczości.

Wszystkich planujących zakup telewizorów lub przystawek dekodujących (tzw. set-top-boksów) ministerstwo zachęca do upewnienia się, czy nabywany sprzęt spełnia wymagania określone w rozporządzeniu.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od izb gospodarczych zrzeszających podmioty działające na rynku odbiorników telewizyjnych, planowane jest wprowadzenie dobrowolnego systemu oznaczania urządzeń zgodnych z wymaganiami rozporządzenia.

MI/IN

Zobacz także: Komputer i Internet Wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK