| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rząd zachęca Amerykanów do prywatyzacji spółek Skarbu Państwa

Rząd zachęca Amerykanów do prywatyzacji spółek Skarbu Państwa

Aleksander Grad, minister Skarbu Państwa w tym tygodniu rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Podczas spotkań z amerykańskimi inwestorami szef resortu będzie zachęcał ich do udziału w prywatyzacji spółek Skarbu Państwa.

Wizyta, która potrwa do 11 grudnia br., ma charakter tzw. roadshow inwestorskiego, podczas którego zaplanowany jest szereg spotkań z przedstawicielami najważniejszych amerykańskich firm inwestycyjnych, potencjalnie zainteresowanych polską ofertą prywatyzacyjną.

MSP podaje, że podczas każdego dnia pobytu w Nowym Jorku, Bostonie i San Francisco zaplanowano całodniowe serie spotkań z największymi na świecie funduszami inwestycyjnymi, które inwestują w portfele złożone z międzynarodowych aktywów oraz rynki wschodzące.

W ciągu kilku dni Minister Grad spotka się z kluczowymi przedstawicielami ok. 50 funduszy, które zarządzają aktywami o wartości kilkuset mld dolarów każdy. Pięć z nich należy do grupy 10 największych tego typu firm inwestycyjnych na świecie. Podczas pobytu w Waszyngtonie Minister Grad spotka się także z Ngozi Okonjo-Iweala, jedną z trzech wiceprezesów Banku Światowego.

Plan prywatyzacji jest prezentowany potencjalnym inwestorom podczas indywidualnych i grupowych spotkań regularnie organizowanych w MSP oraz podczas wyjazdów zagranicznych kierownictwa Ministerstwa.

Minister Grad od początku kierował się zasadą aktywnego poszukiwania inwestorów. Takie podejście okazało się szczególnie ważne podczas kryzysu na światowych rynkach finansowych.

Oprócz roadshows skierowanych do inwestorów z konkretnych regionów świata, czy spotkań z Izbami Handlowymi działającymi w Polsce, MSP uruchomiło szereg inicjatyw, które ułatwiają wszystkim potencjalnym inwestorom zdobycie informacji o projektach prywatyzacyjnych prowadzonych przez resort.

MSP/IN

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olga Rzycka

Coach, trener, psycholog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK