| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Uczelnie dbają o zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego

Uczelnie dbają o zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego

Biuro Informacji Kredytowej i InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej pogłębiają współpracę z uczelniami wyższymi na rzecz poszerzania wiedzy i zwiększania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Do kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego dołączyły kolejne uczelnie i instytucje - Akademia Leona Koźmińskiego i Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Inicjatywa Związku Banku Polskich oraz jego partnerów, Biura Informacji Kredytowej oraz spółki InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej, mająca na celu nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi na rzecz poszerzania wiedzy i zwiększania bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, nabiera coraz większego rozmachu.

W dniu 1 grudnia br podpisane zostało w Warszawie porozumienie o współpracy z kolejną uczelnią, Akademią Leona Koźmińskiego, przodującą w rankingach niepubliczną uczelnią ekonomiczną, znaną także z nowatorskich inicjatyw i wdrażania nowoczesnych standardów nauczania.

Rozszerzyło się też dotychczasowe grono partnerów, do którego dołączyła Krajowa Izba Rozliczeniowa, jedna z największych w Europie bankowych izb rozliczeniowych oraz dostawca innowacyjnych, bezpiecznych rozwiązań z dziedziny wymiany informacji elektronicznej, zarówno dla banków jak i przedsiębiorstw.

Zgodnie z porozumieniem problematyka wykorzystania informacji gospodarczych oraz elektronicznych systemów płatności i rozliczeń bezgotówkowych w nowoczesnym biznesie ma być włączana do programów nauczania na studiach podyplomowych.

Strony porozumienia zakładają, że współpraca przyczyni się do unowocześnienia zarządzania przedsiębiorstwami i zwiększy przepływ informacji z nauki do praktyki gospodarczej oraz wykorzystywanie przez przedsiębiorców informacji gospodarczych do ograniczania ryzyka. Przyniesie również wymierne korzyści przedsiębiorcom w wyniku lepszego poznania rzetelności płatniczej kontrahentów i stałego monitoringu spłat zobowiązań przez dłużników, zwiększy możliwości unikania transakcji z nierzetelnymi płatnikami oraz wpłynie na wzrost efektywności i wyniki finansowe przedsiębiorstw.

Współpraca ma także na celu upowszechnienie elektronicznego obrotu gospodarczego, zwiększenie wykorzystywania nowoczesnych, elektronicznych systemów płatności i rozliczeń oraz bezpieczeństwa i szybkości płatności bezgotówkowych.

Dla ułatwienia procesu edukacji ma być opracowany wspólnie przez uczelnie i partnerów skrypt dla studentów.
Zakłada się, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy zostanie podpisane porozumienie z kilkudziesięcioma uczelniami w Polsce.

InfoMonitor/IN

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK