| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Fuzja na polskim rynku cukru

Fuzja na polskim rynku cukru

Pfeifer & Langen Polska może przejąć kontrolę nad British Sugar Overseas Polska. Prezes UOKiK uznała, że transakcja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji.

Pfeifer & Langen Polska należy do grupy kapitałowej Pfeifer & Langen, prowadzącej działalność na rynkach europejskich głównie w zakresie produkcji i dystrybucji cukru oraz jego asortymentu Pfeifer & Langen Polska m.in. produkuje, sprzedaje i importuje cukier z buraków cukrowych pod marką Diamant. Ponadto sprzedaje powstałe przy jego produkcji produkty uboczne np. wysłodki, melasę.

Przejmowana spółka British Sugar Overseas Polska, należy do grupy kapitałowej Associated British Food Group – prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży m.in. cukru pod marką „Srebrna Łyżeczka”, paszy dla zwierząt oraz produktów ubocznych powstających w procesie produkcji cukru. Ponadto kupuje i konfekcjonuje, a następnie sprzedaje, takie produkty jak śruta rzepakowa i pszenna mączka razowa.

Prezes UOKiK wydała zgodę na przejęcie przez Pfeifer & Langen Polska kontroli nad British Sugar Overseas Polska poprzez nabycie 100 poc. udziałów w kapitale zakładowym tej spółki. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do Prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

UOKiK/IN

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »