| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wzrasta liczba wydanych kart kredytowych

Wzrasta liczba wydanych kart kredytowych

Niemal 10,5 mln kart kredytowych mieli Polacy w portfelach na koniec września. Mimo zapowiedzi banków o restrykcyjnej polityce w wydawaniu kart, od czerwca do września przybyło ich ponad pół miliona – poinformował NBP.

Nie wszędzie to jednak widać, a w niektórych instytucjach plastikowych pieniędzy wręcz ubyło. Ale czołówka rynku: GE Money Bank, Lukas Bank i PKO BP notuje wzrosty – wynika z danych zebranych przez Gold Finance.

Tak dobrej statystyki kwartalnej karty kredytowe nie miały od dwóch lat. Przyrost liczby kart w okresie od września 2008 roku do września 2009 roku wypada imponująco: przybyło ich w tym czasie 1,55 mln. To ponad 100 tys. więcej niż od września 2007 roku do września 2008 roku

Trudno jednak znaleźć w poszczególnych bankach potwierdzenie na szybki podbój polskiego rynku przez karty kredytowe. W zebranych przez Gold Finance danych z 18 instytucji wynika, że plastików przybywa tam znacznie wolniej niż rok wcześniej.
W Millennium, ING BSK i Banku BPH, po zamknięciu nieaktywnych kart, zostało ich mniej niż przed rokiem. W gronie największych graczy przyrosty są kilkuprocentowe.
Ewa Feldman, dyrektor biura rozwoju kart kredytowych w GE Money Banku, nie pozostawia złudzeń.

- Ze względu na obecną sytuacją ekonomiczną, która ma też wpływ na kondycję finansową konsumentów, banki mają tendencję do zaostrzania kryteriów zarządzania ryzykiem kredytów, a więc do weryfikacji portfela kart, jak również mniej chętnego wydawania nowych kart. Poza tym trzeci kwartał roku jest przeważnie najmniej dynamiczny pod względem przyrostu liczby kart – zaznacza ekspert.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dowson Holdings Limited

Optymalizacja podatkowa, konta i spółki zagraniczne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK