| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska zmniejszy dług publiczny

Polska zmniejszy dług publiczny

W 2015 roku Polska będzie krajem o jednej z najniższych relacji długu publicznego w stosunku do PKB, jeśli odejmie się część długu publicznego wynikającą z funkcjonowania drugiego filara emerytalnego – uważa Jacek Rostowski, minister finansów.

W przemówieniu na temat działań Polski na arenie międzynarodowej w obliczu światowego kryzysu gospodarczego, wygłoszonym podczas konferencji „Warsaw – CEE Financial Hub”, minister Rostowski zaznaczył, że uniknięcie recesji przez nasz kraj znacząco zwiększyło prestiż Polski na forach międzynarodowych.

Według szefa resortu można już mówić, że Polska przejdzie przez kryzys bez recesji jako jedyny kraj w UE, do tego z najlepszym wynikiem wśród państw OECD, organizacji skupiającej 30 najbogatszych krajów świata.

Umożliwiła to elastyczna i efektywna postawa polskich przedsiębiorców, odporność całego społeczeństwa oraz skuteczna polityka rządu.

Minister Rostowski zwrócił również uwagę na prognozy, według których relacja długu publicznego do PKB we Francji i Niemczech wyniesie w latach 2013-2014 ok. 100 proc.

„W przypadku Polski, uwzględniając efekty systemu emerytalnego, będzie to ok. 35 proc.” – powiedział minister.

MF/IN

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kazimierz Romaniec

Radca prawny. Starszy prawnik w Kancelarii Raczkowski Paruch sp.k., prowadzący w firmie praktyki prawa podatkowego i prawa sportowego. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz kursu Tempus-Erasmus na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Edynburgu. Wcześniej związany m.in. z Arthur Andersen i kancelarią Wardyński i Wspólnicy, a także odpowiedzialny przez ponad 10 lat za praktykę podatkową kancelarii Miller Canfield. Ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie zatrudniania pracowników oraz kadry zarządzającej podmiotów gospodarczych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach podatkowych i administracyjnych przed sądami i organami administracji państwowej. Doradza podmiotom branży sportowej w zakresie m.in. krajowych i międzynarodowych piłkarskich przepisów regulacyjnych, prawnych aspektów transferów piłkarskich, umów o zawodowe uprawianie sportu, opodatkowania sportowców i imprez sportowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK