| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Do czołówki największych gospodarek wejdą najbardziej innowacyjne kraje

Do czołówki największych gospodarek wejdą najbardziej innowacyjne kraje

„Świat porusza się w nowym rytmie”, stwierdzają europejscy ambasadorowie, którzy przedłożyli KE ambitny manifest w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności.

Autorzy tego manifestu zaznaczają, że aby znaleźć się w czołówce nowego świata, Europa musi stać się bardziej kreatywna i innowacyjna.

KE podaje, że ich zdaniem będziemy musieli wprowadzić radykalne zmiany do naszych metod edukacji, przekształcić miejsca pracy w miejsca kształcenia, wspierać innowacje, myśleć w globalnym wymiarze, stworzyć gospodarkę przyjazną środowisku naturalnemu, jeżeli Europa ma dotrzymać kroku szybko zmieniającemu się światu i z powodzeniem stawiać czoła takim wyzwaniom, jak kryzys gospodarczy i zmiany klimatyczne.

Autorami tego manifestu są m.in. Karlheinz Brandenburg, wynalazca odtwarzacza MP3, Ernő Rubik, twórca kostki Rubika, Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International oraz Rita Levi-Montalcini laureat pokojowej Nagrody Nobla.

Manifest zaleca sposoby działania, które pomogą uczynić z Europy siłę napędową dla pomysłów i zmian. Dokument ten zawiera wezwanie do zwiększenia nakładów publicznych i prywatnych w zdobywanie i wykorzystywanie wiedzy.

Oznacza to więcej nakładów w dziedzinie nauki, technologii i projektowania. Ale nie tylko, bo również zwiększenie wydatków na pomoc ludziom w dotrzymaniu kroku zachodzącym zmianom. Mają w tym na przykład pomóc pogramy szkolenia zawodowego czy uczenia się przez całe życie.

Centrum informacyjne KE podkreśla, że manifest jest w znacznym stopniu wynikiem sześciu debat, które w tym roku odbyły się w Brukseli i dotyczyły najważniejszych tematów związanych z kreatywnością i innowacjami.

KE/IN 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK