| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Do czołówki największych gospodarek wejdą najbardziej innowacyjne kraje

Do czołówki największych gospodarek wejdą najbardziej innowacyjne kraje

„Świat porusza się w nowym rytmie”, stwierdzają europejscy ambasadorowie, którzy przedłożyli KE ambitny manifest w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności.

Autorzy tego manifestu zaznaczają, że aby znaleźć się w czołówce nowego świata, Europa musi stać się bardziej kreatywna i innowacyjna.

KE podaje, że ich zdaniem będziemy musieli wprowadzić radykalne zmiany do naszych metod edukacji, przekształcić miejsca pracy w miejsca kształcenia, wspierać innowacje, myśleć w globalnym wymiarze, stworzyć gospodarkę przyjazną środowisku naturalnemu, jeżeli Europa ma dotrzymać kroku szybko zmieniającemu się światu i z powodzeniem stawiać czoła takim wyzwaniom, jak kryzys gospodarczy i zmiany klimatyczne.

Autorami tego manifestu są m.in. Karlheinz Brandenburg, wynalazca odtwarzacza MP3, Ernő Rubik, twórca kostki Rubika, Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International oraz Rita Levi-Montalcini laureat pokojowej Nagrody Nobla.

Manifest zaleca sposoby działania, które pomogą uczynić z Europy siłę napędową dla pomysłów i zmian. Dokument ten zawiera wezwanie do zwiększenia nakładów publicznych i prywatnych w zdobywanie i wykorzystywanie wiedzy.

Oznacza to więcej nakładów w dziedzinie nauki, technologii i projektowania. Ale nie tylko, bo również zwiększenie wydatków na pomoc ludziom w dotrzymaniu kroku zachodzącym zmianom. Mają w tym na przykład pomóc pogramy szkolenia zawodowego czy uczenia się przez całe życie.

Centrum informacyjne KE podkreśla, że manifest jest w znacznym stopniu wynikiem sześciu debat, które w tym roku odbyły się w Brukseli i dotyczyły najważniejszych tematów związanych z kreatywnością i innowacjami.

KE/IN 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ChinskiRaport.pl

Serwis umożliwiający weryfikację chińskich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK