| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki mają wsparcie rządu

Inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki mają wsparcie rządu

Zwiększenie do 30 proc. wsparcia finansowego i obniżenie do 150 wymaganej liczby nowych miejsc pracy to główne ułatwienia, które Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić w realizacji inwestycji o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki – informuje służba prasowa resortu.

28 października br. kierownictwo MG przyjęło projekt rozporządzenia w sprawie udzielania pomocy w ramach działania 4.5 PO IG. Proponowana nowelizacja ma zachęcić przedsiębiorców do realizacji dużych przedsięwzięć inwestycyjnych w naszym kraju i korzystania ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).

W celu zwiększenia zainteresowania inwestorów działaniem 4.5 Programu (Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki), resort gospodarki proponuje zintensyfikować pomoc udzielaną przedsiębiorcom w ramach podziałania 4.5.1.

Nowe rozporządzenie podniesie z 25 do 30 proc. poziom refundacji kosztów kwalifikowanych inwestycji. Przedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o wsparcie tylko jednego rodzaju kosztów: inwestycji lub zatrudnienia.

Ponadto Ministerstwo Gospodarki chce złagodzić zasady dotyczące wsparcia finansowego z tytułu zatrudnienia i obniżyć z 200 do 150 liczbę wymaganych nowych miejsc pracy.

Dzięki nowelizacji przepisów, przedsiębiorcy będą mogli uzyskać również pomoc finansową na pokrycie wysokich kosztów zabezpieczenia należytego wykonania zobowiązań wynikających z umowy o dofinansowanie. Jest ono wymagane w przypadku korzystania z dofinansowania w formie zaliczki.

Resort zaznacza także, że nowe przepisy pozwolą ubiegać się o środki na pokrycie kosztów związanych z otwarciem i prowadzeniem odrębnego rachunku bankowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK