| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki mają wsparcie rządu

Inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki mają wsparcie rządu

Zwiększenie do 30 proc. wsparcia finansowego i obniżenie do 150 wymaganej liczby nowych miejsc pracy to główne ułatwienia, które Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić w realizacji inwestycji o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki – informuje służba prasowa resortu.

28 października br. kierownictwo MG przyjęło projekt rozporządzenia w sprawie udzielania pomocy w ramach działania 4.5 PO IG. Proponowana nowelizacja ma zachęcić przedsiębiorców do realizacji dużych przedsięwzięć inwestycyjnych w naszym kraju i korzystania ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).

W celu zwiększenia zainteresowania inwestorów działaniem 4.5 Programu (Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki), resort gospodarki proponuje zintensyfikować pomoc udzielaną przedsiębiorcom w ramach podziałania 4.5.1.

Nowe rozporządzenie podniesie z 25 do 30 proc. poziom refundacji kosztów kwalifikowanych inwestycji. Przedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o wsparcie tylko jednego rodzaju kosztów: inwestycji lub zatrudnienia.

Ponadto Ministerstwo Gospodarki chce złagodzić zasady dotyczące wsparcia finansowego z tytułu zatrudnienia i obniżyć z 200 do 150 liczbę wymaganych nowych miejsc pracy.

Dzięki nowelizacji przepisów, przedsiębiorcy będą mogli uzyskać również pomoc finansową na pokrycie wysokich kosztów zabezpieczenia należytego wykonania zobowiązań wynikających z umowy o dofinansowanie. Jest ono wymagane w przypadku korzystania z dofinansowania w formie zaliczki.

Resort zaznacza także, że nowe przepisy pozwolą ubiegać się o środki na pokrycie kosztów związanych z otwarciem i prowadzeniem odrębnego rachunku bankowego.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK