| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nie będzie podatku na komunikację miejską

Nie będzie podatku na komunikację miejską

Ministerstwo Finansów oficjalnie zdementowało informację prasową, jakoby projektowany był nowy podatek lokalny na komunikację miejską.

Minister Finansów, jako minister właściwy ds. podatków, w tym podatków lokalnych, nie prowadzi żadnych prac nad wprowadzeniem w Polsce przepisów nakładających na przedsiębiorców lokalnych podatków na komunikację miejską.

Tak Ministerstwo Finansów odniosło się do informacji w dzienniku Rzeczpospolita, że trwają konsultacje dotyczą wprowadzenia nowego podatku lokalnego, z którego wpływy miałyby być przeznaczone na finansowanie lokalnego transportu pasażerskiego.

Pomysł przyszedł z Francji, gdzie od lat 70. XX wieku istnieje podatek VT (versement transport). Płacą go firmy zatrudniające ponad 9 pracowników, które mają siedziby w gminach liczących ponad 10 tys. mieszkańców. Podatek obliczany jest jako procent (od 0,9% do 2,6%) od wypłacanych pracownikom wynagrodzeń brutto.

Rzeczpospolita powoływała się na Adriana Furgalskiego - eksperta z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, który ma jakoby uczestniczyć w poufnych pracach z udziałem decydentów ze sfer rządowych nad stworzeniem koncepcji takiego podatku w Polsce.

Polecamy: serwis Urząd skarbowy

Polecamy: Limity ulg i odliczeń w PIT

Polecamy: Najczęstsze błędy w PIT-ach

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Roman Iwasieczko

Coach, trener, HR Biznes Partner. Długoletnie doświadczenie (od 2000 roku) jako trener biznesu, umiejętności negocjacyjnych, motywacyjnych i menedżerskich. W ramach realizowanych projektów zajmował się programami sprzedażowymi, rozwojowymi i outplacementowymi głównie dla firm FMCG, telekomunikacyjnych oraz organizacji społecznych. W ramach prowadzonych szkoleń i warsztatów wykorzystuje autorskie fabularne gry szkoleniowe, innowacyjne symulacje oraz aplikacje wirtualnej rzeczywistości, których jest pomysłodawcą i współproducentem. Jest certyfikowanym coachem ICC (International Coaching Community), Praktykiem i Masterem NLP (certyfikowanym przez Christinę Hall – The Society of Neuro-Linguistic Programming), posiada akredytację Insights Discovery oraz certyfikat interpretacji Testów Hogana (Hogan Assessment Systems) – narzędzi do szczegółowego badania potencjału osobowości na polu prywatnym i zawodowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK