| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia zmieni zamówienia publiczne?

Unia zmieni zamówienia publiczne?

Komisja Europejska opublikowała Zieloną Księgę dotyczącą modernizacji europejskiego rynku zamówień publicznych. Dokument to pierwszy krok w stronę zmian legislacyjnych.

W Zielonej Księdze określono szereg kluczowych obszarów, w których można przeprowadzić reformy służące zapewnieniu najbardziej efektywnego wykorzystania środków publicznych, wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu nowych miejsc pracy. Wymaga to zastosowania elastycznych i przyjaznych dla użytkownika narzędzi, które sprawią, że przejrzysta i konkurencyjna procedura udzielania zamówień, której podlegają europejskie organy publiczne i wykonawcy, zostanie jak najbardziej uproszczona. Otwarta debata z zainteresowanymi stronami skupi się na kwestii modernizacji zasad, narzędzi oraz metod stosowanych w dziedzinie zamówień publicznych służących ulepszeniu tego procesu.

Odpowiedzi na pytania zawarte w dokumencie można przesyłać na adres e-mail: MARKT-CONSULT-PP-REFORM@ec.europa.eu do dnia 18 kwietnia 2011 r. W chwili obecnej zielona księga jest dostępna w angielskiej wersji językowej pod adresem:

http://ec.europa.eu/internal_market/publicprocurement/modernising_rules/consultations/index_en.htm

W ramach uzupełnienia do Zielonej Księgi, Komisja przeprowadza obecnie całościową ocenę ex-post w celu podsumowania efektywności i opłacalności obecnie obowiązujących zasad dotyczących udzielania zamówień publicznych w Europie.

Wyniki oceny oraz konsultacji przeprowadzonych z wykorzystaniem zielonej księgi zostaną omówione na konferencji na wysokim szczeblu w sprawie reformy udzielania zamówień publicznych, zaplanowanej na 30 czerwca 2011 r. w Brukseli. Rezultaty tych działań zostaną następnie uwzględnione w stosownych wnioskach legislacyjnych.

Polecamy: Co zrobić, gdy zamawiający zatrzyma wadium?

Źródło: UZP

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernatowicz, Komorniczak, Mazur Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK