| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia zmieni zamówienia publiczne?

Unia zmieni zamówienia publiczne?

Komisja Europejska opublikowała Zieloną Księgę dotyczącą modernizacji europejskiego rynku zamówień publicznych. Dokument to pierwszy krok w stronę zmian legislacyjnych.

W Zielonej Księdze określono szereg kluczowych obszarów, w których można przeprowadzić reformy służące zapewnieniu najbardziej efektywnego wykorzystania środków publicznych, wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu nowych miejsc pracy. Wymaga to zastosowania elastycznych i przyjaznych dla użytkownika narzędzi, które sprawią, że przejrzysta i konkurencyjna procedura udzielania zamówień, której podlegają europejskie organy publiczne i wykonawcy, zostanie jak najbardziej uproszczona. Otwarta debata z zainteresowanymi stronami skupi się na kwestii modernizacji zasad, narzędzi oraz metod stosowanych w dziedzinie zamówień publicznych służących ulepszeniu tego procesu.

Odpowiedzi na pytania zawarte w dokumencie można przesyłać na adres e-mail: MARKT-CONSULT-PP-REFORM@ec.europa.eu do dnia 18 kwietnia 2011 r. W chwili obecnej zielona księga jest dostępna w angielskiej wersji językowej pod adresem:

http://ec.europa.eu/internal_market/publicprocurement/modernising_rules/consultations/index_en.htm

W ramach uzupełnienia do Zielonej Księgi, Komisja przeprowadza obecnie całościową ocenę ex-post w celu podsumowania efektywności i opłacalności obecnie obowiązujących zasad dotyczących udzielania zamówień publicznych w Europie.

Wyniki oceny oraz konsultacji przeprowadzonych z wykorzystaniem zielonej księgi zostaną omówione na konferencji na wysokim szczeblu w sprawie reformy udzielania zamówień publicznych, zaplanowanej na 30 czerwca 2011 r. w Brukseli. Rezultaty tych działań zostaną następnie uwzględnione w stosownych wnioskach legislacyjnych.

Polecamy: Co zrobić, gdy zamawiający zatrzyma wadium?

Źródło: UZP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KasperskyLab

Ochrona przed zagrożeniami IT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK