| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Opłaty za korzystanie ze środowiska do 31 stycznia

Opłaty za korzystanie ze środowiska do 31 stycznia

31 stycznia 2011 r. upływa termin wnoszenia opłat za korzystanie ze środowiska. Przedsiębiorcy muszą złożyć wykaz za II półrocze 2010 r.

Zgodnie z art. 285 oraz art. 286 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.) termin składania wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat, a także wnoszenia tych opłat na rachunek Urzędu Marszałkowskiego, upływa z końcem miesiąca następującego po danym półroczu.

Przedsiębiorcy powinni sporządzić według wzorów określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 18 czerwca 2009 r. w sprawie wzorów wykazów zawierających informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat (Dz. U. Nr 97, poz. 816).

Opłaty należy wyliczyć zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 października 2008 r. w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska (Dz. U. Nr 196, poz. 1217) z uwzględnieniem stawek wskazanych w obwieszczeniu Ministra Środowiska z dnia 4 października 2010 r. w sprawie wysokości stawek opłat za korzystanie ze środowiska na rok 2011

Opłaty za korzystanie ze środowiska – tytułem poboru wody podziemnej lub powierzchniowej, odprowadzania ścieków do wód lub do ziemi, emisji gazów lub pyłów do powietrza oraz składowania odpadów - należy uiścić na rachunek bankowy Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego.

Na przelewie należy podać nazwę, adres i regon płatnika, rodzaj korzystania ze środowiska oraz okres, za który uiszczana jest opłata.

Źródło: SWM/MM

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

31 stycznia upływa termin wnoszenia opłat za korzystanie ze środowiska.
31 stycznia upływa termin wnoszenia opłat za korzystanie ze środowiska.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK