| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowe wsparcie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców

Nowe wsparcie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców

Przedsiębiorcy współpracujący ze środowiskami naukowymi i uczestniczący w międzynarodowych programach innowacyjnych będą mogli ubiegać się o nowy instrument finansowania „Wsparcie na uzyskanie grantu”. Zasady wsparcia określa projekt rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej niezwiązanej z programami operacyjnymi.

Projekt „Wsparcie na uzyskanie grantu” będzie realizowany przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości do 2014 roku, a jego budżet zaplanowano na 8 mln zł.

Propozycje MG skierowane są do polskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dotychczas w niewielkim stopniu uczestniczyli w programach międzynarodowych, w szczególności dofinansowujących współpracę jednostek badawczych i firm w zakresie badań i innowacji.

Polecamy: Jak Unia wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków?

Przedsiębiorca, którego projekt otrzyma pozytywną ocenę, może wystąpić do PARP o pokrycie wydatków związanych z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach międzynarodowych programów innowacyjnych. Planowana wysokość pomocy dla koordynatora projektu to 75 tys. zł, a dla przedsiębiorcy uczestniczącego w projekcie jako partner – 35 tys. zł.

Wsparciem będą mogły być objęte wydatki poniesione m. in. na: zorganizowanie konsorcjum, uzupełniające badania i analizy naukowe w przedmiocie planowanego tematu międzynarodowego projektu innowacyjnego, organizację spotkań konsorcjum, udział w szkoleniach (konferencjach) dotyczących międzynarodowego programu innowacyjnego oraz w szkoleniach dotyczących przygotowania wniosku projektowego, a także zakup oprogramowania komputerowego niezbędnego do przygotowania wniosku.

Polecamy: Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu?

Zgodnie z założeniami projektu nabór wniosków odbędzie się w ramach konkursu ogłoszonego przez PARP. Dokumenty można będzie składać do czasu wyczerpania środków. O przyznaniu wsparcia zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt rozporządzenia zostanie przekazany do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych zgodnie z regulaminem pracy Rady Ministrów.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK