| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowe wsparcie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców

Nowe wsparcie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców

Przedsiębiorcy współpracujący ze środowiskami naukowymi i uczestniczący w międzynarodowych programach innowacyjnych będą mogli ubiegać się o nowy instrument finansowania „Wsparcie na uzyskanie grantu”. Zasady wsparcia określa projekt rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej niezwiązanej z programami operacyjnymi.

Projekt „Wsparcie na uzyskanie grantu” będzie realizowany przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości do 2014 roku, a jego budżet zaplanowano na 8 mln zł.

Propozycje MG skierowane są do polskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dotychczas w niewielkim stopniu uczestniczyli w programach międzynarodowych, w szczególności dofinansowujących współpracę jednostek badawczych i firm w zakresie badań i innowacji.

Polecamy: Jak Unia wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków?

Przedsiębiorca, którego projekt otrzyma pozytywną ocenę, może wystąpić do PARP o pokrycie wydatków związanych z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach międzynarodowych programów innowacyjnych. Planowana wysokość pomocy dla koordynatora projektu to 75 tys. zł, a dla przedsiębiorcy uczestniczącego w projekcie jako partner – 35 tys. zł.

Wsparciem będą mogły być objęte wydatki poniesione m. in. na: zorganizowanie konsorcjum, uzupełniające badania i analizy naukowe w przedmiocie planowanego tematu międzynarodowego projektu innowacyjnego, organizację spotkań konsorcjum, udział w szkoleniach (konferencjach) dotyczących międzynarodowego programu innowacyjnego oraz w szkoleniach dotyczących przygotowania wniosku projektowego, a także zakup oprogramowania komputerowego niezbędnego do przygotowania wniosku.

Polecamy: Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu?

Zgodnie z założeniami projektu nabór wniosków odbędzie się w ramach konkursu ogłoszonego przez PARP. Dokumenty można będzie składać do czasu wyczerpania środków. O przyznaniu wsparcia zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt rozporządzenia zostanie przekazany do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych zgodnie z regulaminem pracy Rady Ministrów.

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magda Judejko

prawnik i PM kancelarii SWLEX

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK