| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rynek firm leasingowych w Europie

Rynek firm leasingowych w Europie

Według LeaseEurope, europejskiej organizacji zrzeszającej narodowe związki leasingowe, branża leasingu na starym kontynencie może wreszcie mówić o osiągnięciu stabilizacji. Po spektakularnych spadkach na poziomie 32% wartości finansowanych środków (rok 2009 do 2008) rynek wyszedł na prostą. Dane LeaseEurope za I półrocze 2010 to potwierdzają. Cały rynek europejski sfinansował w tym okresie środki o wartości blisko 94 mld EURO, co daje minimalny co prawda, ale wzrost wobec I półrocza 2008 o 0,3 %.

Międzynarodowa organizacja Leaseurope, której członkiem jest Związek Polskiego Leasingu opublikowała coroczny Ranking europejskich firm leasingowych. Zestawienie to prezentuje wyniki najlepszych firm z branży leasingowej na rynkach europejskich w roku 2009. Obecność w prestiżowych rankingach Leaseurope jest wymiernym znakiem obecności oraz pozycji na rynku. Polskie firmy zrzeszone w ZPL jak co roku zajęły znakomite pozycje. Rezultaty osiągnięte przez nie pokazują siłę polskiego sektora leasingowego na tle innych krajów europejskich.

Wśród firm filii (posiadających matkę) w kategorii wartości nowych kontraktów w pierwszej dwudziestce znalazło się aż 6 polskich firm.

Polecamy: Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

W kategorii firm matek lub niezależnych w rankingu wartości nowych kontraktów, znalazły się 3 rodzime spółki. Kategoria liczby nowych zawartych umów wśród firm filii to dominacja reprezentantów naszego kraju. W pierwszej dwudziestce jest ich aż dziewięciu. W ogromnej większości spośród 38 tabel, w których Leaseurope zestawił europejski firmy leasingowe, reprezentujące ZPL firmy polskie osiągnęły godne podziwu wyniki.

Obecność w prestiżowych rankingach Leaseurope jest wymiernym znakiem pozycji na europejskim rynku leasingu. Rezultaty osiągnięte przez firmy zrzeszone w ZPL w znakomity sposób obrazują siłę polskiego sektora leasingowego na tle innych krajów europejskich.

Polecamy: Czy programy komputerowe tez można leasingować

reklama

Ekspert:

Konrad Karpowicz

Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »