| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Pomoc dla firm poszkodowanych w powodzi zatwierdzona przez KE

Pomoc dla firm poszkodowanych w powodzi zatwierdzona przez KE

Do 50 tys. zł - taka będzie maksymalna pożyczka udzielona firmom, które doznały szkody na skutek tegorocznej powodzi. Komisje Europejska zadecydowała, że fundusze pożyczkowe wybrane przez Ministra Gospodarki, mogą rozpocząć przyznawanie środków.

28 października 2010 r. KE przekazała Stałemu Przedstawicielstwu RP przy Unii Europejskiej decyzję uznającą pomoc przewidzianą w ustawie z dnia 12 sierpnia 2010 r. o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z 2010 r. za zgodną z zasadami wspólnego rynku.

Pomoc na usuwanie szkód w rzeczowych aktywach trwałych lub obrotowych udzielana będzie w formie pożyczek w wysokości do 50 tys. zł przez wybrane przez Ministra Gospodarki w drodze konkursu fundusze pożyczkowe.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

13 sierpnia 2010 r. weszła w życie ustawa o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z 2010 r. Opracowana przez Ministra Gospodarki regulacja wprowadza możliwość udzielania przedsiębiorcom zatrudniającym do 50 pracowników pożyczek na odbudowę majątku trwałego lub obrotowego zniszczonego lub utraconego w wyniku klęski żywiołowej.

Dane teleadresowe funduszy pożyczkowych udzielających pożyczek przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku powodzi dostępne są pod adresem: http://www.mg.gov.pl/node/11113

Źródło: MG

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK