| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Projekty e-biznesowe przyjmowane według nowych zasad

Projekty e-biznesowe przyjmowane według nowych zasad

O dofinansowanie projektów w ramach konkursu - działanie 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można występować od 30 lipca br. do końca września br.

Zmienił się system oceny wniosków o dofinansowanie. Tym razem nie będzie brana pod uwagę kolejność złożenia wniosku, a liczba punktów uzyskanych z projektu. Przedsiębiorcy będą składać wnioski o dofinansowanie w formie elektronicznej.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nowy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Będzie to pierwszy nabór, w którym obowiązywać będą nowe kryteria przyjęte przez Komitet Monitorujący Programu Innowacyjna Gospodarka.

W nowym naborze o dofinansowaniu będzie decydować jakość projektu. Nowe kryteria premiują projekty najbardziej innowacyjne i efektywne ekonomicznie. Projekty powinny posiadać dobry model biznesowy, który ma szanse na osiągnięcie sukcesu na rynku e-usług.

O przyznaniu dofinansowania decydować będzie liczba punktów uzyskanych w ramach oceny projektu, a nie kolejność składania wniosków o dofinansowanie.

Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony będzie drogą elektroniczną. Przedsiębiorcy dysponujący elektronicznym podpisem kwalifikowanym będą mogli złożyć wniosek poprzez skrzynkę ePUAP. Ci, którzy go nie posiadają, po sporządzeniu wniosku i zarejestrowaniu go za pomocą specjalnego tzw. „generatora wniosków” dostarczą do właściwej Regionalnej Instytucji Finansującej wydruk wniosku wraz z załącznikami.

Dofinansowanie projektu może wynosić do 70 procent wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie dotacji ma nie więcej niż 27 lat - wielkość dofinansowania może wynieść nawet do 80 procent. W przypadku spółki cywilnej kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki.

Polecamy: serwis E-firma

Wartość wydatków na e-usługi, o które może się ubiegać przedsiębiorca składający wniosek o dofinansowanie nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie większa 700 tysięcy złotych.

Konkurs zorganizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: PARP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK