| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Centrala radio taxi opodatkowana 22% VAT

Centrala radio taxi opodatkowana 22% VAT

Usługi świadczone przez korporację taksówkarską zakwalifikowane do grupowania PKWiU 63.21.25-00-10 „Obsługa centrali wzywania radio-taxi” podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki 22%.

Tak uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z 1 czerwca 2010 r. Organ podatkowy uznał w szczególności, że świadczone przez korporację (stowarzyszenie) usługi obsługi centrali radio taxi wykonywane na rzecz taksówkarzy – członków korporacji – nie mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1, w związku z poz. 10 załącznika nr 4 do ustawy o VAT.

Z cytowanego wyżej przepisu wynika bowiem, iż czynności realizowane przez organizacje członkowskie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług wyłącznie pod warunkiem, że mieszczą się w zakresie działalności statutowej oraz są czynnościami polegającymi na świadczeniu usług zaliczanych wyłącznie do grupowania PKWiU 91, które nie są odrębnie klasyfikowane w innym grupowaniu PKWiU.

Natomiast czynności wykonywane przez korporację taksówkarską sklasyfikowane są w innym grupowaniu statystycznym (PKWiU 63.21.25-00-10) niż grupowanie objęte przez ustawodawcę tym zwolnieniem (PKWiU 91). 

Polecamy: serwis VAT

Tym samym usługi obsługi centrali wzywania radio taxi, mieszczące się w grupowaniu PKWiU 63.21.25-00-10, opodatkowane są 22% stawką podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o VAT.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK