| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kredyty hipoteczne mają wzięcie

Kredyty hipoteczne mają wzięcie

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) opublikował wyniki sprzedaży osiągnięte w I kwartale tego roku przez firmy zrzeszone w organizacji. Wartość kredytów hipotecznych udzielonych za pośrednictwem związku wyniosła ponad 2,75 mld zł.

Równie imponujący wynik osiągnęli doradcy w sektorze produktów inwestycyjnych. Tutaj wartość sprzedanych produktów inwestycyjnych wyniosła nieco ponad 2 mld zł, co w porównaniu z zeszłym rokiem oznacza prawie dwukrotny wzrost.

Przedstawione dane potwierdzają ożywienie na rynku kredytów hipotecznych. Niewątpliwie wartości osiągnięte przez firmy doradztwa finansowego skupione w ZFDF to skutek łagodniejszej polityki kredytowej banków w stosunku do poprzedniego, dotkniętego recesją roku. Osiągnięty wynik jest lepszy w stosunku do I kwartału 2009 roku, kiedy to wartość sprzedanych kredytów hipotecznych wyniosła 2,498 mld zł.

Krzysztof Barembruch, prezes ZFDF i wiceprezes AZ Finanse zaznacza, że prezentowane wyniki sprzedażowe z I kwartale br. jednoznacznie wskazują, iż firmy zrzeszone w ZFDF skutecznie radzą sobie w zmiennym otoczeniu i konsekwentnie zwiększają swój udział w rynku, zwłaszcza w zakresie kredytów hipotecznych.

Aktualnie można szacować ich udział na ok. 25 proc. rynku. Nieco niższe wyniki I kwartale w stosunku do ostatniego kw. 2009 roku (wartość sprzedanych kredytów hipotecznych w IV kwartale 2009 roku wyniosła 3050,06 mln zł) należy jednoznacznie wiązać z wyjątkowo srogą zimą, która zahamowała popyt. Wiele wskazuje na to, iż także w zakresie pozostałych produktów to będzie dobry rok dla większości firm doradztwa finansowego.

Rynek firm doradztwa finansowego w Polsce jest już mocno nasycony, a konkurencja na nim jest duża. Ciągle jednak obserwujemy wzrost zainteresowania tego typu usługami w Polsce. Jak podkreśla Adrian Jarosz wiceprezes ZFDF i prezes Open Finanse wynika to z faktu, że ilość oferowanych przez banki czy fundusze inwestycyjne produktów jest coraz większa i klientom coraz trudniej jest znaleźć te najciekawsze. Sprawia to, że wiele firm doradczych poszerza też gamę swoich produktów, co pozwala im skierować ofertę do kolejnych grup klientów.

Część firm zrzeszonych w ZFDF obok produktów hipotecznych i inwestycyjnych ma w swojej ofercie kredyty gotówkowe. Tutaj w pierwszym kwartale 2010 roku prym wiedzie Money Expert z wartością 7,2 mln zł. Zaraz za nim uplasowały się firmy: Gold Finance – 5,18 mln zł; Expander – 4,10 mln zł; Doradcy 24 – 3,5 mln zł; Real Finance – 1,1 mln zł; Credit House – 0,1 mln zł.

ZFDF/IN

Polecamy: Kredyty.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK