| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Kredyty hipoteczne mają wzięcie

Kredyty hipoteczne mają wzięcie

Związek Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) opublikował wyniki sprzedaży osiągnięte w I kwartale tego roku przez firmy zrzeszone w organizacji. Wartość kredytów hipotecznych udzielonych za pośrednictwem związku wyniosła ponad 2,75 mld zł.

Równie imponujący wynik osiągnęli doradcy w sektorze produktów inwestycyjnych. Tutaj wartość sprzedanych produktów inwestycyjnych wyniosła nieco ponad 2 mld zł, co w porównaniu z zeszłym rokiem oznacza prawie dwukrotny wzrost.

Przedstawione dane potwierdzają ożywienie na rynku kredytów hipotecznych. Niewątpliwie wartości osiągnięte przez firmy doradztwa finansowego skupione w ZFDF to skutek łagodniejszej polityki kredytowej banków w stosunku do poprzedniego, dotkniętego recesją roku. Osiągnięty wynik jest lepszy w stosunku do I kwartału 2009 roku, kiedy to wartość sprzedanych kredytów hipotecznych wyniosła 2,498 mld zł.

Krzysztof Barembruch, prezes ZFDF i wiceprezes AZ Finanse zaznacza, że prezentowane wyniki sprzedażowe z I kwartale br. jednoznacznie wskazują, iż firmy zrzeszone w ZFDF skutecznie radzą sobie w zmiennym otoczeniu i konsekwentnie zwiększają swój udział w rynku, zwłaszcza w zakresie kredytów hipotecznych.

Aktualnie można szacować ich udział na ok. 25 proc. rynku. Nieco niższe wyniki I kwartale w stosunku do ostatniego kw. 2009 roku (wartość sprzedanych kredytów hipotecznych w IV kwartale 2009 roku wyniosła 3050,06 mln zł) należy jednoznacznie wiązać z wyjątkowo srogą zimą, która zahamowała popyt. Wiele wskazuje na to, iż także w zakresie pozostałych produktów to będzie dobry rok dla większości firm doradztwa finansowego.

Rynek firm doradztwa finansowego w Polsce jest już mocno nasycony, a konkurencja na nim jest duża. Ciągle jednak obserwujemy wzrost zainteresowania tego typu usługami w Polsce. Jak podkreśla Adrian Jarosz wiceprezes ZFDF i prezes Open Finanse wynika to z faktu, że ilość oferowanych przez banki czy fundusze inwestycyjne produktów jest coraz większa i klientom coraz trudniej jest znaleźć te najciekawsze. Sprawia to, że wiele firm doradczych poszerza też gamę swoich produktów, co pozwala im skierować ofertę do kolejnych grup klientów.

Część firm zrzeszonych w ZFDF obok produktów hipotecznych i inwestycyjnych ma w swojej ofercie kredyty gotówkowe. Tutaj w pierwszym kwartale 2010 roku prym wiedzie Money Expert z wartością 7,2 mln zł. Zaraz za nim uplasowały się firmy: Gold Finance – 5,18 mln zł; Expander – 4,10 mln zł; Doradcy 24 – 3,5 mln zł; Real Finance – 1,1 mln zł; Credit House – 0,1 mln zł.

ZFDF/IN

Polecamy: Kredyty.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mrugas

ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK