| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rządowy zespół wspiera rodziny ofiar katastrofy

Rządowy zespół wspiera rodziny ofiar katastrofy

W dniu 10 kwietnia br. rząd powołał specjalny zespół, który służy pomocą dla rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

W związku z tragedią premier Donald Tusk zwołał w sobotę (10 kwietnia br.) nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów. Posiedzenie rządu rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej.

W niedzielę (11 kwietnia br.) w godzinach popołudniowych wyleciał pierwszy samolot z rodzinami. Wylot drugiego planowany jest dzisiaj (12 kwietnia br.) przed południem. Przewidywany pobyt rodzin w Moskwie to 3-4 dni. W tym czasie najbliżsi tragicznie zmarłych w katastrofie będą wspierani przez profesjonalne zespoły pomocowe polskich i rosyjskich specjalistów (lekarzy, psychologów i innych ekspertów).

W tej chwili w Moskwie przebywa delegacja polska z udziałem ministra zdrowia Ewy Kopacz, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jacka Najdera.

Zarówno strona rosyjska, jak i polska będą skutecznie usuwać wszelkie biurokratyczne bariery uniemożliwiające wyjazd rodzin do Moskwy. Udało się uzgodnić, że rodziny będą otrzymywać wizy na lotnisku w Moskwie.

W Moskwie działają już 3 zespoły ekspertów – lekarze, prokuratorzy oraz eksperci od katastrof lotniczych. Współpracują oni z rosyjskimi specjalistami.

Koordynacją wszystkich działań dotyczących skutków katastrofy zajmuje się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz minister Michał Boni.

MI/IN

Polecamy: Kodeksy.wieszjak.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Sosnowska Kancelaria Radcy Prawnego

radca prawny, ekspert prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »