| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > ZUS szkoli placówki oświatowe

ZUS szkoli placówki oświatowe

Oddział ZUS w Lublinie przeszkoli pracowników około 320 placówek oświatowych z Lubelszczyzny. W czwartek 4 marca br. rozpoczął się cykl warsztatów, które mają popularyzować wśród nich wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych.

W zamkniętych szkoleniach biorą udział pracownicy służb kadrowo-płacowych szkół północnej części województwa lubelskiego. Eksperci ZUS wyjaśniają uczestnikom zajęć zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ustalania wysokości składek, pokazują jak poprawnie przygotować i skorygować dokumentację rozliczeniową, a także jak rozliczać się przy pomocy programu "Płatnik".

Przedstawiciele szkół dowiadują się też komu i na jakich zasadach przysługują nauczycielskie świadczenia kompensacyjne i świadczenia przyznawane na podstawie Karty Nauczyciela. Uczą się prawidłowego naliczania i wypłaty zasiłków. Specjaliści z Oddziału ZUS prezentują uczestnikom również funkcjonowanie Elektronicznego Urzędu Podawczego.

- Szkoły to duże zakłady pracy, które zatrudniają na specyficznych zasadach. Wielokrotnie zgłaszały nam potrzebę organizacji podobnych szkoleń, które uwzględniałyby ich profil. Wychodzimy im naprzeciw - tłumaczy Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów Oddziału ZUS w Lublinie Maciej Raszewski.

Do końca kwietnia dwudniowe szkolenia ZUS przejdą pracownicy z 320 placówek oświatowych Lubelszczyzny, w pierwszej kolejności z oferty skorzystają największe podmioty czyli zespoły szkół. W czwartek zaczęły się pierwsze dwudniowe zajęcia z tego cyklu. Bezpłatne szkolenia odbywają się w Oddziale ZUS w Lublinie i Inspektoracie ZUS w Radzyniu Podlaskim.

ZUS/IN

Zobacz także: ZUS.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Bierła

Ekspert Aferry.pl, specjalista ds. marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »