| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > ZUS szkoli placówki oświatowe

ZUS szkoli placówki oświatowe

Oddział ZUS w Lublinie przeszkoli pracowników około 320 placówek oświatowych z Lubelszczyzny. W czwartek 4 marca br. rozpoczął się cykl warsztatów, które mają popularyzować wśród nich wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych.

W zamkniętych szkoleniach biorą udział pracownicy służb kadrowo-płacowych szkół północnej części województwa lubelskiego. Eksperci ZUS wyjaśniają uczestnikom zajęć zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ustalania wysokości składek, pokazują jak poprawnie przygotować i skorygować dokumentację rozliczeniową, a także jak rozliczać się przy pomocy programu "Płatnik".

Przedstawiciele szkół dowiadują się też komu i na jakich zasadach przysługują nauczycielskie świadczenia kompensacyjne i świadczenia przyznawane na podstawie Karty Nauczyciela. Uczą się prawidłowego naliczania i wypłaty zasiłków. Specjaliści z Oddziału ZUS prezentują uczestnikom również funkcjonowanie Elektronicznego Urzędu Podawczego.

- Szkoły to duże zakłady pracy, które zatrudniają na specyficznych zasadach. Wielokrotnie zgłaszały nam potrzebę organizacji podobnych szkoleń, które uwzględniałyby ich profil. Wychodzimy im naprzeciw - tłumaczy Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów Oddziału ZUS w Lublinie Maciej Raszewski.

Do końca kwietnia dwudniowe szkolenia ZUS przejdą pracownicy z 320 placówek oświatowych Lubelszczyzny, w pierwszej kolejności z oferty skorzystają największe podmioty czyli zespoły szkół. W czwartek zaczęły się pierwsze dwudniowe zajęcia z tego cyklu. Bezpłatne szkolenia odbywają się w Oddziale ZUS w Lublinie i Inspektoracie ZUS w Radzyniu Podlaskim.

ZUS/IN

Zobacz także: ZUS.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gąsecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK