| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy szkoleniowe o zmianach w ustawie o VAT i w Kodeksie Pracy

Firmy szkoleniowe o zmianach w ustawie o VAT i w Kodeksie Pracy

W opinii Polskiej Izby Firm Szkoleniowych nowelizacja, która uniemożliwia odliczenie VAT od prowadzonej działalności szkoleniowej może mieć szkodliwy wpływ na rozwój tego typu usług.

Taki stan rzeczy kłóci się wyraźnie z zasadą wolności działalności gospodarczej i równouprawnieniem podmiotów, które taką działalność prowadzą. Ich obowiązki podatkowe w rzeczywistości zależą przecież od tego, czy uzyskają akredytację organów państwowych.

Projekt mówi również o jeszcze jednym przypadku, kiedy możliwe będzie uzyskanie akredytacji. Miałoby mieć to miejsce w sytuacji prowadzenia usług „w formach przewidzianych w odrębnych przepisach”. Jest to jednak zapis nieprecyzyjny, który stwarza zasadnicze problemy w odpowiedzi na pytanie, jakich przepisów on dotyczy.

Związane jest to także z faktem, iż przez długi okres nie pojawiała się jednolita interpretacja określenia „odrębnych przepisów”. Spory dotyczące danego sformułowania mogą trwać nadal, a ponadto powoduje to dodatkowe komplikacje związane ze stosowaniem prawa przez podmioty prowadzące szkolenia.

Propozycja zmian

Polska Izba Firm Szkoleniowych zaniepokojona tego typu zmianami chce przedstawić swoje propozycje zmian, które mogą być wprowadzone w ramach nowelizacji i które będą zdecydowanie korzystniejsze.

Zobacz także: ABC firmy Wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Padała

Instruktorka nauki jazdy kat.B z uprawnieniami egzaminatora

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK