| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Poczta Polska otrzyma rekompensatę unijną

Aktualizacja: 18.12.2009

Na mocy przepisów UE w dziedzinie pomocy państwa Komisja Europejska zatwierdziła polski plan przewidujący rekompensatę dla Poczty Polskiej za straty netto ponoszone w związku ze świadczeniem usług publicznych w okresie od 2006 do 2011 roku - poinformował Urząd Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE). »

PE wspiera zagrożonych utratą pracy

Aktualizacja: 18.12.2009

Parlament Europejski poparł projekt stworzenia nowego instrumentu wsparcia finansowego dla osób zagrożonych utratą pracy i pragnących założyć własne przedsiębiorstwo. »

Firmy zatrudniające pracowników ze Wschodu czekają kontrole

Aktualizacja: 18.12.2009

PIP i Straż Graniczna nie wie, ilu cudzoziemców ze Wschodu pracuje w Polsce. Powstanie centralny rejestr obcokrajowców, pracujących na oświadczeniach od polskich firm. Firmy zapłacą grzywnę, jeśli nie poinformują, czy cudzoziemiec stawił się do nich do pracy. »

Unia apeluje o promowanie ochrony oznaczeń geograficznych

Aktualizacja: 18.12.2009

Negocjatorzy Unii Europejskiej i Szwajcarii zakończyli negocjacje mające doprowadzić do zawarcia dwustronnej umowy w sprawie ochrony oznaczeń geograficznych produktów rolnych i środków spożywczych pochodzących z tych krajów. Projekt wniosku, po przyjęciu wstępnych procedur, pozwoli zapewnić ochronę oznaczeń geograficznych każdej ze stron na terytorium drugiej strony. »

Ułatwienie w zatrudnieniu niepełnosprawnych

Aktualizacja: 18.12.2009

Pracodawca nie będzie musiał uzyskiwać opinii Państwowej Inspekcji Pracy, aby zatrudnić osobę niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym lub znacznym. »

Gminy mają problemy z wypłatą zasiłków rodzinnych

Aktualizacja: 18.12.2009

Jeżeli rodzic nie otrzymał w terminie zasiłku na dziecko, nie ma prawa do odsetek za zwłokę. »

„Rodzina na swoim” na czacie

Aktualizacja: 18.12.2009

Eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego i Ministerstwa Infrastruktury wykorzystały internetowy czat w celu omówienia szczegółów dotyczących funkcjonowania rządowego programu „Rodzina na swoim" z zainteresowanymi osobami. »

Szefowie europejskich firm optymistycznie powitają nowy rok

Aktualizacja: 18.12.2009

Kadra zarządzająca w Europie Środkowej wykazuje się coraz większym optymizmem. W poprawę koniunktury gospodarczej najbardziej wierzą przedstawiciele czeskich firm. »

Instrumenty podatkowe nie przyczyniają się do poprawy nastroju biznesowego

Aktualizacja: 18.12.2009

– Polska jest nadal najbardziej optymistycznie nastawionym krajem w Europie Środkowej. Ponad 74 proc. kadry kierowniczej uważa, że kondycja polskiej gospodarki poprawi się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Mimo to krytycznie zostały ocenione polskie podatkowe instrumenty wsparcia firm – wynika z badania optymizmu biznesowego wśród przedstawicieli największych firm regionu Europy Środkowej przeprowadzonego przez firmę Deloitte w ramach drugiej edycji Deloitte Business Sentiment Index (DBSI). »

Gminy odzyskały ponad 200 mln zł zadłużeń alimentacyjnych

Aktualizacja: 18.12.2009

Zmiany przepisów, wprowadzone 1 października 2008 roku umożliwiły gminom wpisywanie dłużników alimentacyjnych do baz BIG. Dzięki temu otrzymały one narzędzie pozwalające odzyskiwać im długi z tytułu niezapłaconych alimentów. »

Utracone dokumenty tożsamości powinny być zastrzegane w bankach

Aktualizacja: 18.12.2009

InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej bierze udział w kampanii informacyjnej Systemu Dokumenty Zastrzeżone. Celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której taka sytuacja się przytrafiła. »

ZUS: 3 mln zł umorzonych składek

Aktualizacja: 18.12.2009

Już blisko 6 tysięcy wniosków o umorzenie należności z tytułu składek wpłynęło do ZUS od kobiet, które prowadząc działalność gospodarczą korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego. Pozytywnie rozpatrzone wnioski dotyczyły kwoty 3 mln zł, z czego 1,7 mln zł podlega zwrotowi bądź zaliczeniu na poczet składek zaległych, bieżących oraz przyszłych. »

Zwolnienie z VAT dla szkół językowych

Aktualizacja: 17.12.2009

Firmy prowadzące szkoły językowe, aby nie płacić w przyszłości 22-proc. podatku VAT, będą musiały zarejestrować się w starostwie powiatowym lub uzyskać akredytacje w kuratorium oświaty - poinformował wiceminister finansów Maciej Grabowski. »

Wzrost produkcji przemysłowej przewyższył oczekiwania

Aktualizacja: 17.12.2009

W listopadzie produkcja przemysłowa wzrosła w porównaniu do listopada ubiegłego roku o 9,8 proc. To wzrost znacznie większy, niż oczekiwano. Nieco mniej, niż się spodziewano, zwiększyły się ceny produkcji sprzedanej przemysłu. Były wyższe o 2 proc. niż rok temu. »

Unikanie podwójnego opodatkowania w Danii na innych zasadach

Aktualizacja: 17.12.2009

Protokół między Polską a Danią o zmianie Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Danii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, sporządzonej w Warszawie z dnia 6 grudnia 2001 roku został zmieniony. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK