| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Resort pracy chce przyspieszyć wydanie decyzji o emeryturze

Aktualizacja: 19.01.2010

Resort pracy chce zlikwidować przepis dający ZUS 60 dni na wydanie decyzji o przyznaniu m.in. emerytury i renty. »

Unijny fundusz pobudzi polskie firmy do życia

Aktualizacja: 19.01.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozpoczyna ogólnopolską kampanię informacyjną o możliwościach uzyskania wsparcia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. »

DM BOŚ: euro po 4 złote

Aktualizacja: 19.01.2010

Spore oczekiwania wspierane przez pojawiające się pozytywne rekomendacje dla naszej waluty ze strony zagranicznych banków, musiały przełożyć się na test okolic 4,00 zł za euro. Doszło do tego dzisiaj o poranku, kiedy notowania przetestowały poziom 4,0008 zł. »

Wzrost cen domów w Wielkiej Brytanii

Aktualizacja: 19.01.2010

Tydzień rozpoczął się dobrymi wiadomościami z rynku nieruchomości. Napłynęły one z Wielkiej Brytanii, gdzie Rightmove, największy serwis w Wielkiej Brytanii poświęcony nieruchomościom, wskazał na wzrost cen domów w styczniu br. o 4,1 proc. w skali roku. »

Konta oszczędnościowe wygrywają z tradycyjnymi lokatami

Aktualizacja: 19.01.2010

Konta oszczędnościowe dają zyski porównywalne z najlepszymi tradycyjnymi lokatami bankowymi (ok. 6 proc.). Na dodatek umożliwiają wycofanie pieniędzy w każdym momencie bez utraty odsetek. »

Znaczący wzrost rachunków inwestycyjnych

Aktualizacja: 19.01.2010

O ponad 100 tys. wzrosła liczba rachunków papierów wartościowych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) w 2009 roku. »

Opłaty za korzystanie z utworów po wygaśnięciu praw autorskich

Aktualizacja: 19.01.2010

Wydawcy korzystający z utworów, wobec których wygasły prawa autorskie, nie mogą tego robić za darmo- muszą zapłacić od 5 proc. do 8 proc. wpływów brutto na rzecz Funduszu Promocji Twórczości. »

Rada Ministrów przyjęła plan wydatkowania środków unijnych

Aktualizacja: 19.01.2010

Rada Ministrów przyjęła dokument Plan wydatkowania środków w 2010 r. w programach współfinansowanych z funduszy europejskich w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013, przedłożony przez ministra rozwoju regionalnego. »

Zaświadczenie z Internetu ma moc dokumentu urzędowego

Aktualizacja: 19.01.2010

Od 18 stycznia br. odpisy i zaświadczenia uzyskane przez Internet z Centralnej Informacji o Zastawach Rejestrowych i opatrzone certyfikowanym podpisem elektronicznym będą miały moc dokumentu urzędowego. »

Jest gwarancja spłaty kredytu dla EBI

Aktualizacja: 19.01.2010

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie udzielenia Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu (EBI) gwarancji spłaty kredytu zaciągniętego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego, przeznaczonego na częściowe sfinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa autostrady A2 Stryków-Konotopa”, przedłożoną przez ministra finansów. »

Aplikanci chcą zdawać egzaminy na starych zasadach

Aktualizacja: 19.01.2010

Aplikanci z dwóch izb - kieleckiej i rzeszowskiej wystosowali petycję do ministra sprawiedliwości w celu umożliwienia im zdawania egzaminu zawodowego przeprowadzanego przez Okręgowe Rady Adwokackie na dotychczasowych zasadach, tj. w formie ustnej i pisemnej. »

Więcej firm skorzysta z dopłat do pensji

Aktualizacja: 19.01.2010

Więcej firm skorzysta z dopłat do pensji lub dofinansowania szkoleń pracowników. Zmienią się zasady zatrudniania pracowników na podstawie umów na czas określony. Firmy, które chcą skorzystać z subsydiów, nie będą musiały spełnić biurokratycznych obowiązków. »

Będą dotacje na szkolenia pracowników

Aktualizacja: 19.01.2010

W marcu rozpocznie się rywalizacja o unijne dotacje na szkolenia pracowników. Na preferencje w tym roku mogą liczyć przedsiębiorcy z sektora MSP. »

Polbank EFG promuje oszczędzanie

Aktualizacja: 19.01.2010

Polbank EFG wprowadził do oferty konto premiowane, które nagradza oszczędzanie. Podstawowe oprocentowanie – 5 proc. – może zostać podniesione do 5,5 procenta, jeżeli klient zwiększy średnie saldo rachunków o co najmniej 200 zł w porównaniu z poprzednim miesiącem. »

PZU naruszał interesu konsumentów

Aktualizacja: 18.01.2010

PZU stosuje klauzule naruszające interesy konsumentów – uznała Prezes UOKiK i nałożyła na przedsiębiorcę karę w wysokości niemal 15 mln złotych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »