| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Home Broker poszerza działalność

Aktualizacja: 27.01.2010

Home Broker, doradca zajmujący się obsługą zakupu nieruchomości, rozbudowuje sieć oddziałów i zatrudnia nowych doradców. W placówkach firmy pracuje już 415 doradców. »

EBI potwierdził gotowość finansowania projektów drogowych

Aktualizacja: 27.01.2010

26 stycznia 2010 roku w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury odbyło się spotkanie podsekretarza stanu Radosława Stępnia z przedstawicielami Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), które poświęcone było współpracy w zakresie finansowania projektów drogowych w roku 2010 oraz następnych latach. »

Dokumentacja w biznesie hazardowym

Aktualizacja: 27.01.2010

Od 19 stycznia 2010 roku obowiązuje rozporządzenie w sprawie dokumentacji prowadzonej przez podmioty prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych. »

Zmiana ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych

Aktualizacja: 27.01.2010

Dnia 24 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa w sprawie zatrudniania pracowników tymczasowych. Celem ustawy jest efektywniejsze umożliwienie pracodawcom użytkownikom zatrudniania pracowników tymczasowych. »

Informacja PIT-11 bez wszystkich danych pracownika

Aktualizacja: 27.01.2010

Pracodawca, który nie posiada pełnych danych o swoim pracowniku wymaganych do złożenia PIT-11, powinien złożyć deklarację podatkową z pominięciem brakujących informacji. »

Elektroniczna rejestracja wniosków o wyznaczenie mediatora

Aktualizacja: 27.01.2010

Zgodnie z projektem Elektronicznej Platformy Usług Publicznych (ePUAP) pojawiła się możliwość elektronicznej rejestracji wniosków o wyznaczenie mediatora. »

Ubezpieczenie wypadkowe - nowy formularz ZUS IWA

Aktualizacja: 27.01.2010

Płatnicy składki na ubezpieczenie wypadkowe zobowiązani są składać informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA. Jednak nie dotyczy to wszystkich płatników. Kto ma taki obowiązek - tłumaczy Bernard Jaroszewicz z departamentu ubezpieczeń i składek z centrali ZUS. »

Większa dostępność do usług prawnych w Polsce

Aktualizacja: 27.01.2010

Pod względem dostępności usług prawnych Polska w Unii Europejskiej plasuje się na 12 miejscu. W europejskim rankingu Polska wyprzedza m.in. Francję, Austrię i Szwecję. »

Dodatkowe 5 mln zł na EXPO 2010

Aktualizacja: 27.01.2010

Minister Gospodarki otrzymał z rezerwy budżetowej dodatkowe 5 mln zł na sfinansowanie udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w tej sprawie 26 stycznia br. »

Netbook alternatywą dla małych firm

Aktualizacja: 27.01.2010

Netbook, produkt ery kryzysu ekonomicznego okazał się ratunkiem dla firm produkujących sprzęt komputerowy. Niewielki, tani, prosty - to czynniki które uwarunkowały jego sukces podczas gdy sprzedaż komputerów stacjonarnych i notebooków spadała. »

Jest porozumienie w sprawie zajęć dla aplikantów

Aktualizacja: 27.01.2010

Naczelna Rada Adwokacka osiągnęła porozumienie z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury w sprawie praktyk i zajęć teoretycznych dla aplikantów. Do jego podpisania może dojść jeszcze w tym tygodniu. »

PIP: nie ubywa skarg dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu

Aktualizacja: 27.01.2010

Do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) wpływa corocznie ponad 300 skarg dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu. Najczęściej odnoszą się one do nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, kształtowania wynagrodzenia za pracę lub innych warunków zatrudnienia. »

Niemieckie marki samochodów najczęściej kuszą złodziei

Aktualizacja: 26.01.2010

Niemieckie marki samochodów niezmiennie cieszą się największym wzięciem wśród polskich złodziei. Ale ci kradną coraz mniej, a policjanci łapią ich coraz częściej. »

Firmom jest łatwiej o kredyty

Aktualizacja: 26.01.2010

W IV kw. ub.r. odnotowano dość wyraźną poprawę dostępności do kredytu, choć nie był to jeszcze poziom obserwowany przed wrześniem 2008 roku – wynika ze styczniowego raportu NBP dotyczącego kondycji firm. »

Zamiana urlopu macierzyńskiego na świadczenie pieniężne nie jest możliwa

Aktualizacja: 26.01.2010

Urlop macierzyński jest uprawnieniem przyznanym z mocy prawa w związku z urodzeniem dziecka. Przysługuje on każdej kobiecie, która urodziła dziecko w trakcie trwania stosunku pracy. Nie ma przy tym znaczenia ani rodzaj wykonywanej pracy, ani jej staż. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Dylewska

Prawnik w kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK