| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Wzrośnie zatrudnienie w II kwartale 2010 r.

Aktualizacja: 10.03.2010

Pracodawcy w Polsce zwiększą dynamikę zatrudnienia w II kwartale 2010 r. Na podstawie deklaracji reprezentatywnej próby polskich pracodawców ustalono prognozę netto zatrudnienia na poziomie +13%. Jest to najwyższa prognoza dla II kwartału 2010 r. spośród wszystkich 17 przebadanych europejskich krajów. »

Open Finance: coraz poważniejsza sytuacja w Hiszpanii

Aktualizacja: 10.03.2010

Z jednej strony najnowszy raport agencji Fitch może uspokajać inwestorów, którzy obawiają się niewypłacalności Grecji. Z drugiej strony coraz poważniejsza staje się sytuacja Hiszpanii. »

Wzrosty na giełdach zatrzymane

Aktualizacja: 10.03.2010

Po niewielkich wahaniach sesja w USA zakończyła się małym spadkiem indeksów, a ten sam obraz przyniosły notowania na giełdach azjatyckich. To dobry czas na zadanie pytania: Quo vadis? »

Gminy rzadko starają się o dotację na szkolenia pracowników

Aktualizacja: 10.03.2010

Pracownicy samorządowi mogą bezpłatnie podnosić kwalifikacje, jeśli ich urząd pozyska unijną dotację. Gminy robią to jednak rzadko. »

Jest propozycja zwolnienia z VAT dla świadczenia usług na cele dobroczynne

Aktualizacja: 10.03.2010

Szerokie zwolnienie z VAT dla dostawy towarów i świadczenia usług na cele dobroczynne zakłada poselski projekt nowelizacji ustawy o VAT. »

W PIT 2009 nie odliczymy wydatków na modem

Aktualizacja: 09.03.2010

Podatnik, który na fakturze za internet posiada np. opłaty za dzierżawę modemu, nie może odliczyć ich od dochodu w rocznym PIT w ramach ulgi internetowej. »

Rynek walutowy: dolar odrabia straty

Aktualizacja: 10.03.2010

Po umocnieniu się wspólnej waluty do poziomu 1,37 dolara, już wieczorem (9 marca br.) „zielony” zaczął energicznie odrabiać straty, kończąc dzień w okolicach 1,36 dolara za euro. Ranek był dość spokojny, jednak wkrótce nastąpił kolejny atak i około południa euro wyceniano już tylko na 1,355 dolara. »

Nerwowo na zagranicznych parkietach

Aktualizacja: 10.03.2010

Spadki indeksów na Wall Street miały bardzo niewielką, wręcz symboliczną skalę i po sześciu z rzędu wzrostowych sesjach wydają się czymś zupełnie naturalnym. Jednak mimo braku danych makroekonomicznych, sytuacja na rynku jest dość nerwowa. Indeksy znajdują się tuż pod poprzednim szczytem. »

Spadki na GPW

Aktualizacja: 10.03.2010

Nieco chyba sztuczne poniedziałkowe podciągnięcie na fixingu indeksu największych spółek do poziomu 2406 punktów nie przetrwało „testu prawdy”. WIG20 zaczął wtorek (9 marca br.) od spadku o prawie 0,3 proc., a wskaźnik szerokiego rynku tracił na otwarciu niecałe 0,2 proc. »

Giełda: indeksom nie udało się wyjść nad kreskę

Aktualizacja: 10.03.2010

Korekta kilkudniowych wzrostów chyba się rozpoczyna. Nic na razie nie zmienia i niczego nie wyjaśnia. Jej skala jest niewielka i trudno na podstawie pierwszego jej akordu oceniać szanse byków i niedźwiedzi. »

Niższe oprocentowanie dzięki kredytom odnawialnym

Aktualizacja: 09.03.2010

Kredyt odnawialny to otwarta linia, którą bank udostępnia osobom mającym w nim rachunek osobisty. Mając bardzo dobre informacje o sytuacji klienta, bank może zaproponować oprocentowanie niższe niż przy tradycyjnych kredytach gotówkowych. »

Polska rozwija współpracę z francuskimi inwestorami

Aktualizacja: 09.03.2010

– Dobre prognozy gospodarcze dla Polski oraz inwestycje energetyczne i infrastrukturalne z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju współpracy polsko-francuskiej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na spotkaniu z przedsiębiorcami zrzeszonymi we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Polsce. »

UKNF: ile odłożymy, tyle będziemy mieć na starość

Aktualizacja: 09.03.2010

Przewiduje się, że emerytura wypłacana z dwóch obowiązkowych filarów – Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (zarządzanego przez ZUS) i otwartych funduszy emerytalnych (OFE) – będzie o ponad połowę niższa od ostatniego miesięcznego wynagrodzenia. W najtrudniejszej sytuacji materialnej mogą znaleźć się osoby odprowadzające najniższe składki (np. prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek). »

Portale nieruchomości skorzystały na kryzysie

Aktualizacja: 09.03.2010

W największych firmach zajmujących się pośrednictwem nieruchomości rośnie zatrudnienie i obroty. Wiele małych firm musiało jednak mocno ograniczyć działalność. Na kryzysie skorzystały portale nieruchomości, na których liczba ofert wzrosła więcej niż o połowę. »

Prywatyzacja pracownicza narzędziem rozwoju przedsiębiorstw

Aktualizacja: 09.03.2010

- Pracownicy mający zapewnioną pracę i udział we własności przedsiębiorstwa charakteryzują się większą odwagą w działaniu, bardziej przejmują się w losami firmy oraz nie boją się trudnych wyzwań – powiedział wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak na konferencji poświęconej prywatyzacji pracowniczej. Spotkanie odbyło się 8 marca br. w Ministerstwie Gospodarki. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK