| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Inwestorzy czekają na dane o produkcji przemysłowej w USA

Aktualizacja: 14.04.2010

Na środę 14 kwietnia br. zaplanowano publikację danych o produkcji przemysłowej w strefie euro i sprzedaży detalicznej w USA. Eksperci w obu przypadkach oczekują potwierdzenia tezy o poprawie fundamentów światowej gospodarki. »

Wzrost polskiego eksportu

Aktualizacja: 14.04.2010

W okresie styczeń - luty br. eksport w cenach bieżących wyniósł 66,3 mld zł, a import 71,7 mld zł. W porównaniu z analogicznym okresem ub. roku eksport zwiększył się o 3,4 proc., a import o 1,3 proc. »

Deloitte wdraża SAP w PGNiG

Aktualizacja: 14.04.2010

Deloitte rozpoczął wdrażanie systemu zarządzania kapitałem ludzkim SAP w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Projekt realizowany jest w ramach konsorcjum z firmą SID. »

Zmiana stawek taksy notarialnej

Aktualizacja: 14.04.2010

Za każdą godzinę przeprowadzenia sprzedaży samochodu lub innej zastawionej rzeczy w drodze przetargu publicznego notariusz otrzyma 93 zł wynagrodzenia. »

Rodzice, którzy nie złożyli wniosku mają prawo do becikowego

Aktualizacja: 14.04.2010

Rodzice, którzy ze względu na rygorystyczne przepisy nie złożyli wniosku o becikowe, mogą je otrzymać, pod warunkiem że ich dziecko urodziło się po 31 października 2008 roku. »

GPW wypadła lepiej niż europejskie parkiety

Aktualizacja: 14.04.2010

We wtorek 13 kwietnia br. na giełdach europejskich przeważały spadki, które były spowodowane reakcję inwestorów na wyniki kwartalne opublikowane przez spółkę Alcoa. »

Przedsiębiorcy niechętnie korzystają z kredytu podakowego

Aktualizacja: 13.04.2010

Nowa firma może rozłożyć płatność podatku dochodowego z pierwszego roku na pięć lat. Skorzystanie z kredytu podatkowego obwarowane jest wieloma warunkami. W ciągu ośmiu lat obowiązywania ulgi skorzystało z niej tylko 14 przedsiębiorców. »

Rusza program Firmy Rodzinne

Aktualizacja: 13.04.2010

Przygotowania do pilotażowej edycji Programu Szkoleniowo-Doradczego Firmy Rodzinne organizowanego przez Inicjatywę Firm Rodzinnych oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości są w toku. »

Hołd złożony adwokatom, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem

Aktualizacja: 13.04.2010

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oddał hołd adwokatom, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. »

Setne posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego

Aktualizacja: 13.04.2010

13 kwietnia br. odbyło się setne posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). »

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Katynia w MF

Aktualizacja: 13.04.2010

W cieniu tragedii pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP, jego Małżonka oraz wielu wybitnych przedstawicieli świata politycznego i społecznego, wojska i kościołów, 12 kwietnia br. odbyła się uroczystość ku czci stu dwudziestu urzędników celnych i skarbowych, zamordowanych przez NKWD 70 lat temu i spoczywających w Katyniu, Charkowie i Miednoje. »

MSWiA wspiera rodziny ofiar katastrofy lotniczej

Aktualizacja: 13.04.2010

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji zwrócił się do wszystkich wojewodów, aby objęli jak najszerszą pomocą rodziny osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. »

Firmy będą rejestrować transakcje powyżej 15 tys. euro

Aktualizacja: 13.04.2010

Przedsiębiorcy będą musieli rejestrować transakcje w gotówce przekraczające 15 tys. euro. Obowiązek ten będzie istniał także wtedy, gdy kontrahent podzieli tę kwotę na mniejsze operacje finansowe. »

Sobotnia tragedia nie wpłynęła na zachowanie inwestorów

Aktualizacja: 13.04.2010

W poniedziałek 12 kwietnia br. rynki pozostawały pod wpływem niedzielnych ustaleń dotyczących pomocy dla Grecji, która otrzyma 45 mld EUR linii kredytowej. Początkowo główne indeksy europejskie rosły, ale ostatecznie poniedziałkowe notowania zakończyły się jedynie kosmetycznymi zwyżkami. »

Jest nowy kodeks wizowy

Aktualizacja: 13.04.2010

W dniu 5 kwietnia 2010 roku wszedł w życie nowy kodeks wizowy UE. To zbiór wszystkich przepisów prawnych regulujących wydawanie decyzji w sprawie wiz dla obywateli krajów trzecich. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »