| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Treści video jako sposób promocji firmy i strony internetowej

Treści video jako sposób promocji firmy i strony internetowej

Reklamowy film video to skuteczny sposób nie tylko na promocję firmy, produktu czy nowej usługi w Internecie, ale także samej strony internetowej w wyszukiwarkach. Eksperci powszechnie wskazują, że opublikowanie na firmowej stronie internetowej filmu video, może mieć znaczny wpływ na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania.

Do określenia właściwych fraz w ramach działań SEO można użyć jednego z narzędzi online, choćby popularnego Google Keyword Tool. Jednakże wskazówek tego typu nie można przyjmować bezkrytycznie, odrobina intuicji i doświadczenia będzie tutaj wskazana


Jeśli zdecydujemy się na publikację filmu video na własnej stronie firmowej, eksperci radzą, że najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia SEO jest umieszczenie go na osobnej podstronie (jeden film, jedna strona). Podstrona zawierająca treści video, musi być prawidłowo zoptymalizowana pod kątem SEO. Warto zwrócić uwagę na metatagi title i description - uważa się, że mają one o wiele większe znaczenie dla pozycji strony w wynikach wyszukiwania, niż metatagi zwykłej strony tekstowej.


Opublikowanie filmu video na firmowej stronie internetowej to tylko jeden z istotnych czynników mających wpływ na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania. Kolejny czynnik mający znaczenie dla pozycji w wyszukiwarkach to liczba linków prowadzących do naszej witryny. Dzięki ciekawym treściom video możemy tę liczbę znacząco zwiększyć. Wystarczy tylko skuteczna promocja naszego filmu video w sieci. Najskuteczniejszym sposobem promocji treści video jest marketing wirusowy. Ten jednak najlepiej się sprawdza w przypadku treści nietypowych, zaskakujących, z dużą dawką humoru. W przypadku klasycznych filmów reklamowych czy filmów o charakterze PR lepszym rozwiązaniem będzie promocja filmu na portalach branżowych lub serwisach typu Twitter czy Facebook. Mając na uwadze ostatnie informacje płynące od Google, mówiące o dużym znaczeniu powiązań z portalami społecznościowymi dla pozycji firmowej strony w wynikach wyszukiwania, wydaje się, że budowanie siatki linków do naszego filmu video na bazie tych właśnie portali, będzie rozwiązaniem optymalnym.


Film video, aby skutecznie przyczynił się do promocji naszej strony firmowej musi być przede wszystkim zaindeksowany przez Google. Pomocnym rozwiązaniem przyspieszającym proces indeksacji jest stworzenie pliku Video Sitemap oraz dodanie go następnie do Google Webmaster Tools. Przy dodawaniu Video Sitemap warto dodać nie tylko wymagane obowiązkowo przez Google dane takie jak tytuł, opis, adres URL strony odtwarzania, adres URL miniaturki, lokalizację nieprzetworzonego pliku video i/lub adres URL odtwarzacza SWF, ale także podać datę, po upływie której film nie będzie dostępny, czas trwania video, ocenę, liczbę wyświetleń, datę pierwszej publikacji, tagi kojarzone z filmem, kategorię filmu video i wiele innych informacji. To pozwoli wyszukiwarce szybciej i zgodnie z naszymi oczekiwaniami zaindeksować daną stronę.


Google wymaga także stworzenia miniatury video, która będzie widoczna w wyszukiwarce. Należy podać adres URL wskazujący plik miniatury filmu. Google akceptuje większość rozmiarów i typów obrazów, jednakże zaleca miniaturki nie mniejsze nić 640x480 pikseli, zapisanie w formacie JPG, png lub gif. Maksymalny rozmiar to 1920 x 1080 pikseli.


Rozwój technologiczny infrastruktury internetowej sprawił, że płynne i łatwe korzystanie z treści video w Internecie stało się powszechne. To z kolei zmobilizowało wiele średnich firm do sięgnięcia po ten rodzaj promocji produktów i usług. Film video to nie tylko skuteczny sposób na dotarcie z komunikatem reklamowym czy PR do szerokiej rzeszy odbiorców. Obecnie unikalne treści video na firmowej stronie internetowej (dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO) to także istotny argument dla Google przy ustalaniu pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania. A przecież, co nie jest tezą odkrywczą, wysoka pozycja firmowej strony internetowej w wynikach wyszukiwania na związane z firmą kluczowe hasła, w zdecydowanej większości przypadków gwarantuje zwiększenie grupy klientów, a co za tym idzie i zysków.

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK