| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Wsparcie na ochronę własności przemysłowej

Wsparcie na ochronę własności przemysłowej

22 sierpnia br. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu pilotażowego Wsparcie na ochronę własności przemysłowej. Wnioski można składać do 31 października 2007 r. do godziny 16.00. Instytucją odpowiedzialną za zarządzanie programem, opracowanie dokumentacji, przyjęcie i rozpatrzenie wniosków, zawarcie umów o dofinansowanie oraz ich rozliczenie i monitoring jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


Drugi załącznik to kopia zaświadczeń o otrzymanej przez wnioskodawcę pomocy de minimis w okresie bieżącego roku i dwóch poprzednich lat podatkowych. Trzecim załącznikiem jest oryginał pełnomocnictwa upoważniającego wskazaną osobę do podpisania wniosku o udzielenie wsparcia - dotyczy to sytuacji, gdy wniosek został podpisany przez osobę inną niż wskazana w dokumentach rejestrowych. Pełnomocnictwo to powinno być wystawione przez osobę upoważnioną do reprezentowania przedsiębiorcy, powinno być sporządzone pismem maszynowym oraz zawierać pełną nazwę programu i czytelne podpisy. Natomiast jeżeli umowa o udzielenie wsparcia będzie podpisana przez pełnomocnika, konieczne będzie dostarczenie oryginału pełnomocnictwa uprawniającego wskazaną osobę do podpisania umowy o udzieleniu wsparcia, które wystawiane jest w formie notarialnej.


Kolejnym załącznikiem jest sporządzone według wzoru dostępnego na stronie internetowej PARP oświadczenie o spełnianiu kryteriów MSP. Niezbędne jest też złożenie deklaracji wnioskodawcy o niekaralności (również według wzoru ze strony internetowej PARP). Jeśli wnioskodawca nie jest osobą fizyczną, wymagana jest oddzielna deklaracja każdego członka organu zarządzającego lub każdego wspólnika wnioskodawcy. Należy również dołączyć oryginał zaświadczenia banku o posiadanym przez wnioskodawcę rachunku bankowym.


Jeśli wnioskodawcą jest spółka cywilna, w formie załącznika trzeba złożyć kopie aktualnych dokumentów rejestrowych wszystkich wspólników, kopię umowy spółki cywilnej oraz kopię decyzji o nadaniu Numeru Identyfikacji Podatkowej.

Ponadto, do wniosku należy dołączyć:

- kopię zgłoszenia o objęcie ochroną wynalazku, wzoru użytkowego, znaku towarowego lub wzoru przemysłowego, złożonego do właściwego organu w celu uzyskania ochrony praw własności przemysłowej,

- kopie faktur lub innych dokumentów, na których wyszczególniono kwoty poszczególnych rodzajów opłat dla danego zgłoszenia,

- kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie przez wnioskodawcę pełnej opłaty za dokonanie zgłoszenia, w której powinien być wskazany rodzaj opłaty, data wpłaty, wysokość opłat urzędowych i numer zgłoszenia, którego dotyczy wpłata,

- jeśli opłata została wniesiona przez pełnomocnika w walucie innej niż koszty przedstawione przez niego do rozliczenia z wnioskodawcą - należy złożyć kopię dokumentu informującego o podstawie zastosowania przez pełnomocnika danego kursu przeliczeniowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Jakubowska-Gregier

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK