reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

92 postulaty przedsiębiorców do rządu i parlamentu

Aktualizacja: 04.10.2005

Ani socjalna, ani liberalna, lecz normalna - taka zdaniem przedsiębiorców z BCC powinna być Polska pod nowymi rządami. »

PiS ściga się na budowie z PRL-em

Aktualizacja: 04.10.2005

PiS obiecuje 3 miliony mieszkań w osiem lat. To oznaczałoby niemal czterokrotny wzrost tempa na budowach. Tak nie budowano nawet za Gierka. »

Trybunał Konstytucyjny o wypłatach diet 

Aktualizacja: 04.10.2005

Przepis Kodeksu pracy, umożliwiający pracodawcom prywatnym wypłatę diety zagranicznej w wysokości diety krajowej, jest zgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

Marcinkiewicz: PiS i PO mają podobne pomysły

Aktualizacja: 04.10.2005

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział we wtorek, że z pobieżnej lektury listu dotyczącego zasad rządzenia, jaki we wtorek skierował do niego Jan Rokita, wynika że PiS i PO mają w tym zakresie podobne pomysły. »

PO chce zmian w tworzeniu budżetu

Aktualizacja: 04.10.2005

Platforma Obywatelska chce zmienić mechanizm tworzenia budżetu państwa i przenieść go do Kancelarii Premiera - poinformowali liderzy PO. »

Nikt nie informował Polski o odgałęzieniu Gazociągu

Aktualizacja: 04.10.2005

Dotychczas nikt nie informował strony polskiej o tym, że Gazociąg Północny miałby mieć odgałęzienie do Polski - poinformował minister gospodarki Jacek Piechota. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 04.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Do programu PiS trzeba dopłacić 24 mld zł

Aktualizacja: 04.10.2005

Kandydat na prezydenta Donald Tusk powiedział we wtorek w Radiu Zet, że do programu gospodarczego PiS trzeba będzie dopłacić około 24 mld zł. »

WWK wzrósł w sierpniu o 0,7 pkt.

Aktualizacja: 04.10.2005

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w sierpniu o 0,7 punkta - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

Zmiany w podatkach od 2007 roku?

Aktualizacja: 04.10.2005

Niewykluczone, że zmiany w podatkach zostaną wprowadzone dopiero od 1 stycznia 2007 roku - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" Kazimierz Marcinkiewicz, kandydat PiS na premiera. »

ZUS przekaże do OFE 104,44 mln zł

Aktualizacja: 04.10.2005

ZUS przekaże we wtorek do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) 104,438 mln zł w obligacjach - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

Orlen z Lotosem

Aktualizacja: 04.10.2005

Czy nowy rząd pod dowództwem Prawa i Sprawiedliwości wróci do zarzuconej koncepcji połączenia Orlenu z Grupą Lotos? »

Szansa na 200 tys. miejsc pracy

Aktualizacja: 04.10.2005

Europa Środkowa przyciąga coraz więcej inwestycji o charakterze usługowym. W Polsce takie projekty realizują tacy potentaci jak IBM, Hewlett-Packard, Motorola, Volvo, Lufthansa, Shell. Będą kolejni, a więc mamy szanse stać się liderem w Europie. »

Mali boją się terminali

Aktualizacja: 04.10.2005

Liczba kart płatniczych rośnie w imponującym tempie, ale płacić nimi można głównie w dużych miastach. Reszta Polski skazana jest na gotówkę, bo małe sklepy boją się dodatkowych kosztów związanych z instalacją i obsługą terminali. »

Pierwsze wyniki około północy

Aktualizacja: 03.10.2005

Około północy w powyborczą noc, z 9 na 10 października, Państwowa Komisja Wyborcza może podać pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich na podstawie danych z połowy obwodów - uważa Bohdan Szcześniak, dyrektor Zespołu Prawnego i Organizacji Wyborów z Krajowego Biura Wyborczego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mecenas Adrian Achtelik jest radcą prawnym, partnerem zarządzającym w kancelarii ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY ADWOKACI I RADCY PRAWNI Sp.p. z Katowic specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach prawnych dla spółek handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama