reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Propozycje UE w sprawie poprawy jakości staży

Propozycje UE w sprawie poprawy jakości staży

Unia Europejska zaproponowała rozwiązania i wytyczne, które mają poprawić jakość staży. Pracodawcy będą zobowiązani informować odpowiednio wcześniej jakie oferują warunki odbycia stażu. UE zapewnia, że staże będą lepiej przygotowywać ludzi młodych do przyszłej pracy zawodowej.

Wytyczne przedstawione przez Komisję Europejską mają zapewnić młodym ludziom lepsze warunki staży i tym samym pomóc młodym ludziom zdobyć umiejętności i doświadczenie potrzebne na rynku pracy. Dzięki nowym ramom ma poprawić się jakość odbywanych praktyk, a młodzi mają mieć zapewnione odpowiednie warunki pracy.

Walka z bezrobociem w UE

W Europie 5,7 mln osób poniżej 25 roku życia nie ma pracy. Niedawne badanie wykazało, że chociaż prawie połowa młodych ludzi ma w swoim CV odnotowany staż, co trzeci ankietowany skarży się na słabą jakość odbywanych praktyk. Okazuje się, że niektórzy stażyści są wykorzystywani jako darmowa siła robocza i nie mają możliwości zdobycia odpowiednich umiejętności.

Zgodnie z nowymi ramami pracodawcy będą musieli jasno i z wyprzedzeniem informować o warunkach stażu (wynagrodzenie, warunki zatrudnienia oraz nadzór i opieka nad stażystą) oraz zagwarantować, że są one zgodne z przepisami UE dotyczącymi czasu pracy i urlopów. Czas trwania staży ma zostać ograniczony maksymalnie do 6 miesięcy.

Zapewniając takie same standardy w całej UE, wytyczne mają stanowić zachętę dla młodych ludzi do odbywania praktyk za granicą.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Gwarancje dla młodzieży

Staże są częścią programu „Gwarancje dla młodzieży”, który ma na celu zapewnienie wszystkim młodym ludziom w wieku do 25 lat dobrej oferty pracy, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu w ciągu czterech miesięcy od przejścia na bezrobocie lub zakończenia formalnej edukacji.

Kraje UE powinny jak najszybciej przyjąć proponowane ramy, aby zapewnić lepszą ochronę młodym ludziom i zwiększyć ich szanse na zdobycie stałego zatrudnienia.

Komunikat prasowy – Komisja proponuje wytyczne mające zapewnić wysokiej jakości staże dla młodzieży.

Zobacz również: Koniec metkowania towarów - trwają prace

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama