reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Od zleceń 18-proc. podatek zryczałtowany

Aktualizacja: 20.11.2008

Od 2009 roku, gdy miesięczny przychód od tego samego płatnika z umów zlecenia i o dzieło nie przekroczy 200 zł, zapłacimy 18-proc. podatek bez uwzględniania kosztów uzyskania przychodu. »

Kwestie techniczne decydują o opodatkowaniu

Aktualizacja: 20.11.2008

Tylko kwestie techniczne, które nie pozwalaja wykorzystywać nieruchomości w działalności gospodarczej, mogą spowodować zastosowanie innej stawki podatku niż dla nieruchomości związanych z działalnością. »

Limit zwolnienia podmiotowego w VAT

Aktualizacja: 20.11.2008

Ministerstwo Finansów do końca roku wystąpi do Komisji Europejskiej w sprawie podwyższenia limitu zwolnienia z VAT dla drobnych przedsiębiorców. »

Pomoc dla firm zatrudniających niepełnosprawnych jest zagrożona

Aktualizacja: 21.11.2008

Posłowie wstrzymali prace nad projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji. Zdaniem rządu bez przyjęcia tych zmian od 1 stycznia zagrożona może być wypłata blisko 2 mld zł dla pracodawców osób niepełnosprawnych. »

KIG za zmianami w ustawie o podatku PIT

Aktualizacja: 20.11.2008

Krajowa Izba Gospodarcza popiera zmiany w zaproponowanej przez Komisję Sejmową "Przyjazne Państwo" ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych - poinformowała KIG w czwartkowym komunikacie. »

Pracodawcy chcą elastycznego czasu pracy

Aktualizacja: 20.11.2008

Elastyczny czas pracy dostosowany do aktualnych potrzeb pracodawcy i zgodny z preferencjami pracownika - takie propozycje zmian w prawie pracy zgłaszają pracodawcy. »

Są nowe wytyczne do stosowania obniżonych stawek

Aktualizacja: 19.11.2008

1 grudnia wejdą w życie przepisy nowego rozporządzenia, które określą m.in. zwolnienia z VAT oraz możliwości stosowania obniżonych do 7, 3 i 0 proc. stawek tego podatku. »

Mniej formularzy dla firm ubiegających się o pomoc z PFRON

Aktualizacja: 19.11.2008

Pracodawcy, ubiegający się o dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych będą musieli złożyć tylko dwa formularze do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. »

Działający na szkodę UE trafią do rejestru karnego

Aktualizacja: 19.11.2008

Dane podmiotów gospodarczych skazanych prawomocnie za oszustwa szkodzące interesom finansowym Wspólnot Europejskich będą gromadzone w Krajowym Rejestrze Karnym. »

15 tys. zł za wyposażenie stanowiska dla bezrobotnego

Aktualizacja: 19.11.2008

Firmy nie otrzymają refundacji na wyposażenie stanowiska pracy za wszystkich zatrudnionych u siebie bezrobotnych. »

Płaca minimalna nie powinna być wyższa niż 40 proc. średniej

Aktualizacja: 19.11.2008

Po raz drugi z rzędu od nowego roku znacznie, bo o ponad 10 proc. - z 1126 zł do 1276 zł - wrośnie płaca minimalna. Jak wpłynie to na rynek pracy? »

Rejestracja w systemie REACH do 1 grudnia

Aktualizacja: 19.11.2008

Przedsiębiorcy działający w branży chemicznej muszą do 1 grudnia dokonać wstępnej rejestracji produktów chemicznych w unijnym systemie REACH. Substancje niezarejestrowane nie będą dopuszczone do obrotu. »

Chałupnicy zapłacą wyższe składki do ZUS

Aktualizacja: 18.11.2008

Osoby wykonujące pracę nakładczą będą musiały płacić wyższe składki ubezpieczeniowe. Będą liczone od podstawy równej co najmniej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia. »

Lepsza ochrona przed zwolnieniem dla zatrudnionych na czas określony

Aktualizacja: 18.11.2008

Ochronę przed zwolnieniem uzyskają współpracownicy, którzy udzielą jakiegokolwiek wsparcia osobie molestowanej. Dyskryminacją będzie stwarzanie w miejscu pracy m.in. zastraszającej, wrogiej lub uwłaczającej atmosfery. Sądy będą miały prawo do badania zasadności wypowiedzeń umów o pracę na czas określony. »

Zmieni się zgłoszenie VAT-R

Aktualizacja: 18.11.2008

Od 1 grudnia 2008 r. będzie obowiązywać nowy wzór zgłoszenia rejestracyjnego dla potrzeb VAT. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama