reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nadal dużo barier w prowadzeniu działalności

Nadal dużo barier w prowadzeniu działalności

Przedsiębiorcy nadal odczuwają ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej. W lipcu tylko 8,1 proc. przedsiębiorców deklaruje, że nie napotyka barier w prowadzeniu działalności.

 

 GUS poinformował, że w lipcu tego roku tylko 8,1 proc. przedsiębiorców (7,3 proc. w lipcu 2010 r.) deklaruje, że nie napotyka barier w prowadzeniu działalności.

"W pozostałych firmach najczęściej zgłaszanymi barierami są: niedostateczny popyt na rynku krajowym (56 proc. przedsiębiorstw w lipcu br., 58 proc. przed rokiem), wysokie obciążenia na rzecz budżetu (45 proc. przedsiębiorstw w lipcu br., 39 proc. przed rokiem), koszty zatrudnienia (42 proc. przedsiębiorstw w lipcu br., 31 proc. przed rokiem), niepewność ogólnej sytuacji gospodarczej (41 proc. przedsiębiorstw w lipcu br., 47 proc. przed rokiem)" - napisano.

"W największym stopniu zmniejszyło się znaczenie barier związanych z niedostatecznym popytem na rynku zagranicznym (z 40 proc. w lipcu ub. r. do 31 proc. w lipcu br.) i niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej, a wzrosło - znaczenie bariery dotyczącej wysokich obciążeń na rzecz budżetu (z 39 proc. w lipcu 2010 r. do 45 proc.) " - podał GUS.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama