| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 330 mln zł trafi do przedsiębiorców na Podkarpaciu

330 mln zł trafi do przedsiębiorców na Podkarpaciu

Do 330 mln zł (ze 137 mln) zwiększył we wtorek zarząd województwa podkarpackiego pulę środków, które zostaną przeznaczone na projekty złożone przez przedsiębiorców. Dzięki temu z pomocy skorzysta 368 inwestorów i powstanie 1,8 tys. miejsc pracy.

Projekty będą zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) województwa podkarpackiego na lata 2007-2013.

W opinii marszałka województwa podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego, wtorkowa decyzja jest bardzo dobrą informacją nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla wszystkich mieszkańców regionu.

"Szczególnie w dobie kryzysu jaki obecnie mamy, informacja, że dzięki projektom powstanie ponad 1,8 tys. miejsc pracy jest bardzo istotna. Dofinansowanie otrzymają 144 mikroprzedsiębiorstwa, 152 małe firmy i 72 średnie przedsiębiorstwa" - dodał.

Jego zdaniem, dzięki temu że wsparcie otrzymają wszyscy przedsiębiorcy, którzy uzyskali minimalną wartość punktową od ekspertów, czyli powyżej 40 pkt., zarząd województwa uniknie posądzeń, że był stronniczy.

"Nie musieliśmy wybierać, jakie projekty będą realizowane; pieniądze dostaną wszyscy, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów" - powiedział Cholewiński.

W sumie złożonych zostało 730 wniosków, po ocenie formalnej zostało 468, a po ocenie merytorycznej 368 projektów uzyskało wartość powyżej 40 pkt. Teraz urząd ma 52 dni na podpisanie z beneficjentami umów na realizację projektów.

Dla mikro- i małych przedsiębiorców dofinansowanie może wynieść do 70 proc. kosztów, maksymalnie 800 tys. zł. Natomiast średnie firmy mogą liczyć na refundację 60 proc. kosztów projektu, maksymalnie jednak 1,2 mln zł.

Większe pieniądze czekają na inwestorów, których projekty są innowacyjne w skali kraju - dofinansowanie wynosi w tym przypadku do 2 mln zł, a w przypadku projektów, które są innowacyjne w skali światowej - do 5,6 mln zł. Tego typu wniosków jest kilkadziesiąt.

Wśród projektów, które zostały wybrane i będą zrealizowane, są m.in.: wprowadzenie na rynek piernika podkarpackiego przez przedsiębiorstwo wielobranżowe TARA, czy wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji części lotniczych w Woli Mieleckiej.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Dawid Samek

radca prawny, ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK