reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polskie firmy wygrywają kontrakty na usługi

Polskie firmy wygrywają kontrakty na usługi

Przedsiębiorcy z Polski od początku 2007 roku uzyskali 45 kontraktów w krajach Unii Europejskiej na ponad 117 336 tys. euro.


Jest o co walczyć, bo zamawiający w krajach Unii Europjskiej wydają roczne ponad 2 biliony euro na dostawy, usługi i roboty budowlane. Większość zdobytych w tym roku zamówień dotyczyła dostaw lub usług (odpowiednio 29 i 15).

Gorzej wiedzie się polskim firmom na rynku budowlanym (tylko jedna we Francji).

Najbardziej interesujące dla polskich firm są rynki Czech, Węgier, Niemiec i Belgii, jednak najwyższą wartość miały kontrakty uzyskane na Łotwie, bo ok. 14 491 741 euro. Nasi przedsiębiorcy starają się także o kontrakty w nowo przyjętych państwach Unii Europejskiej, w Bułgarii i Rumunii. Sukcesem zakończyło się postępowanie w Rumunii na usługi o wartości 436 343 euro.

W Czechach wiele przetargów wygrywa Grupa Famur, która jest największym w Polsce producentem i dostawcą maszyn przeznaczonych dla sektora górniczego.

- Czeski przemysł górniczy jest technicznie na bardzo wysokim poziomie i generuje ciągłe zapotrzebowanie na nowy, specjalistyczny sprzęt wydobywczy. Tamtejsze kopalnie to bardzo dobry partner handlowy, z którym od wielu lat z sukcesem współpracujemy realizując nasze plany międzynarodowej ekspansji - wskazuje Waldemar Łaski, wiceprezes zarządu Grupy Famur SA.

Kontrakty o bardzo wysokiej wartości zdobywa w krajach UE także Solaris Bus & Coach. Swój sukces zawdzięcza stałemu monitoringowi ogłoszeń o zamówieniach w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz dzięki rozbudowanej sieci przedstawicielstw handlowych, także w Rumunii i Bułgarii.

Polscy wykonawcy

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

EWA GRĄCZEWSKA-IVANOVA

ewa.graczewska-ivanova@infor.pl

 
reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Bielińska-Piechota

Ekspert ds. Kadr i Płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama