reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pożyczki dla małych i średnich firm

Pożyczki dla małych i średnich firm

Od jutra małym i średnim przedsiębiorcom mogą być udzielane na pięć lat pożyczki do kwoty 120 tysięcy zł ze środków wsparcia udzielanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.Od jutra wchodzą w życie przepisy rozporządzenia ministra gospodarki z 4 września 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pożyczek ze środków wsparcia udzielanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. nr 167, poz. 1184). Pożyczki będą udzielane po przeprowadzeniu przez fundusz pożyczkowy analizy ryzyka.

Spłata pożyczki powinna zostać zabezpieczona wekslem in blanco, natomiast w pewnych przypadkach może wymagać jeszcze dodatkowego zabezpieczenia. Pożyczki będą mogli otrzymać mali i mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie kraju i nie mają zaległości z tytułu należności publicznoprawnych.

Zarówno przedsiębiorca będący osobą fizyczną, jak i członkowie organów zarządzających bądź wspólnicy pozostałych przedsiębiorców nie mogą być wcześniej prawomocnie skazani za składanie fałszywych zeznań, przekupstwo, przestępstwo przeciw mieniu,wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniężnemu i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, przestępstwo skarbowe albo inne związane z wykonywaniem działalności gospodarczej.

Małgorzata Piasecka-Sobkiewcz

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama